Zuckerberg'in Ardından Google'ın CEO'su da Hacklendi

 > 
39PAYLAŞIM

Geçtiğimiz günlerde Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’in sosyal medya hesaplarını ele geçiren “OurMine Team” isimli hacker grubu bu kez de Google’ın CEO’su Sundar Pichai‘nin Quora hesabını hackledi.

WebMasto'nun haberine göre OurMine Team grubu, Sundar Pichai’nin sadece Quora hesabını ele geçirmiş gibi gözükse de, Quora hesabına bağlı olan Twitter hesabına da bir bakıma erişim sağlamış oldu.

Öyle ki hacker grubu Sundar Pichai’nin resmi Twitter hesabı üzerinde bir tweet de attı.

Grubun Pichai’nin Twitter hesabından “Sadece güvenliğini test ediyoruz” şeklinde attığı tweet(ler) ise kısa zaman içinde silindi.

Quora nedir?

2010 yılında Facebook'tan ayrılan bir grup programcı tarafından kurulan Quora, kullanıcılar tarafından soruların sorulduğu ve cevaplandırıldığı, merak edilen tüm konularla ilgili nitelikli bilgi paylaşımını yapıldığı bir soru-cevap platformu. 

OurMine hacker grubunun özellikle büyük internet şirketlerin yöneticilerini hedef alması ise bir zarar verme amacından ziyade, aslında kişisel verilerin çok da güvenli olmadığını göstermek açısından önemli bir eylem veya bir uyarı olarak da nitelendirilebilir.

'OurMine Team' Mark Zuckerberg‘in Twitter, LinkedIn ve Pinterest hesaplarını da bir süreliğine ele geçirmişti

Mark Zuckerberg'in Sosyal Medya Hesapları Hacklendi! - onedio.com
Mark Zuckerberg'in Sosyal Medya Hesapları Hacklendi! - onedio.com

Öyle ki yaptığı açıklamaya göre hacker grubu ele geçirdiği hesapların şifrelerinde herhangi bir değişiklik yapmıyor. Tek amaçları ise kötü niyetli hackerların da bu güvenlik açıklarını görebilme ihtimallerinin olduğunu göstermek.

Grubun yaptığı açıklamada ayrıca, Pichai’nin hesabının ele geçirilmesinin Pichai ile ilgisi olmadığı,güvenlik açığının Quora platformunun kendisinde yer aldığı da belirtiliyor. 

Yani eğer bir Quora hesabınız var ise bir şifre değişikliği yapmanızda fayda var...

WebMasto

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir