Zonguldak'ta Bir Plaj: Polis Bira İçen İki Kadını Gözaltına Alıp Para Cezası Kesti

 > 
6.1bPAYLAŞIM

Zonguldak'ta belediye tarafından işletilen Kapuz Plajı'nda bira içen iki kadın doktor, polis tarafından gözaltına alındı. Doktorlara ayrıca Kabahatler Kanunu'nun 'Çevreye rahatsızlık verme' maddesini ihlal ettikleri gerekçesiyle 109'ar lira idari para cezası uygulandı.

Doğan Haber Ajansı'nın aktardığı bilgiye göre olay, dün akşam saatlerinde Zonguldak Belediyesi'nin işlettiği Kapuz Plajı'nda meydana geldi. Doktor 32 yaşındaki S.Ç. ve meslektaşı olan kadın arkadaşı, Kapuz Plajı'na geldi ve yanlarında getirdikleri portatif sandalyelere oturdu. Kitap okuyup güneşlenen 2 kadın doktor, bir süre sonra yanlarında getirdikleri biraları çıkardı.

Yanlarına önce plaj görevlisi ve zabıta sonra da polis geldi...

Doktorlar plajın kamu malı olduğunu, kimseye rahatsızlık vermeden içki içmenin yasaklanmasının kanuna aykırı olduğunu söyleseler de polis tarafından önce hastaneye ardından da karakola götürüldüler.

S.Ç. ve arkadaşı hakkında, Kabahatler Kanunu'nun 'Çevreye rahatsızlık verme' maddesni ihlal ettikleri gerekçesiyle 109'ar lira idari para cezası uygulandı.

Olayın ardından konuşan S.Ç. üstü ıslak şekilde gece yarısına kadar karakolda tutulduğunu belirtti.

Doktor S.Ç.,mesai sonrası, kitap okumak ve serinlemek içinplaja gittiklerini söyleyerek, şöyle konuştu:

"Biramı açtım ve bir yudum aldım. Görevli geldi. Bize içki içmenin yasak olduğunu söyledi. Biz de halk plajında bu yasağın olamayacağını söyledik. Bize ’Erkek olsanız sizi yaka paça dışarı atardım’ dedi. Biz de kadın olduğumuz için yapması gereken uygulamadan imtina etmemesini, ne gerekiyorsa yapmasını istedik. Amirini çağırdı. Amiriyle de yaklaşık 15-20 dakika konuştuk. Ona bu yasağın kanuni olmadığını anlatmaya çalıştık fakat anlamadılar ve polisi aradılar. Ben o sıra denize girdim.İsmin anons edildi ve denizden çıkartıldım. Bizi önce hastaneye sonra karakola götürdüler. Alkol kontrolünde arkadaşımda sıfır çıktı, bende ise 0.50 promil çıktı. Para cezası kestiler. Üstüm ıslak şekilde karakolda bekledim ve gece çıkabildik."

Habere dair sosyal medyada yapılan yorumlardan bazıları şu şekilde 👇

Habere dair sosyal medyada yapılan yorumlardan bazıları şu şekilde 👇
Habere dair sosyal medyada yapılan yorumlardan bazıları şu şekilde 👇
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir