Görüş Bildir

Ziya Selçuk'dan Yaz Tatili Açıklaması: 'Ara Tatil Yok, Okullar 2 Temmuz'a Kadar Açık'

Haberler
> Ziya Selçuk'dan Yaz Tatili Açıklaması: 'Ara Tatil Yok, Okullar 2 Temmuz'a Kadar Açık'

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı bir televizyon programında yaz tatilinin başlayacağı tarihle ilgili bilgi verdi. Selçuk, 'Okullarımız seminer dönemi dahil 2 Temmuz'da bitiyor. Bu sefer öğrencilerimizi 2 Temmuz'a kadar okulda tutmak gibi çalışmamız var. Ara tatil yok' dedi.

CNN Türk ekranlarından yayınlanan Tarafsız Bölge programına konuk olan Mili Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, gazeteci Ahmet Hakan, Dicle Canova ve Murat Çelik'in sorularını yanıtladı.

'Tatil yok'

'Tatil yok'

Kademeli normalleşme ile geçtiğimiz hafta okulların açılmasının ardından merak konusu olan yaz tatilinin ne zaman başlayacağı hakkında açıklamada bulundu. Bakan Selçuk, 'Bizim okullarımız seminer dönemi dahil 2 Temmuz'da bitiyor. Bu sefer öğrencilerimizi 2 Temmuz'a kadar okulda tutmak gibi çalışmamız var. Ara tatil yok.' ifadelerinde bulundu.

Bakan Selçuk öte yandan programda yüz yüze sınavlarla ilgili yaşanan süreci aktardı. Selçuk, konuşmasında şunları kaydetti:

Bakan Selçuk öte yandan programda yüz yüze sınavlarla ilgili yaşanan süreci aktardı. Selçuk, konuşmasında şunları kaydetti:

'Gençler haklıdır. Biz gençler bir tepkide bulunduğunda onu suçlamak değil anlamakla meşgul insanlarız. Biz bağımsız araştırma grubuna yaptırdığımız çalışmada öğrencilerin %77'lerin bu sınavla ilgili bir iptal istemi yok. Ailelerin de öğretmenlerin de muhakkak sınava girmeliler görüşü var. Bizim lise öğrencilerimizin %40'ndan fazlası bu sınava 1. dönem girdi. Bizim bir denge tutturmamız gerekiyor. Ben yüz yüze olsaydı daha yüksek alırdım. Benim notum düşük oldu, haksızlık oldu gibi yaşadığımız problemler var. Şuanda ilkokullar devam ediyor mu ediyor. Eğer biz tamamen her şeyi durdurursak, EBA'da %90'nın üzerinde bir geri çekilme oluyor. Niye çalışayım noktasına geliyorlar. 9'da hiç ders görmeyen çocuk 10. sınıfta bir şey yapamaz.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
156
114
28
13
13
6
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Kayra

Okulların 2 hafta sonra bile kapanma ihtimali varken iddialı bir cümle

Enzo Scifo

Sayenizde ulkede egitimde bitti. Mal gibi bir yeni nesil geliyor.

Mareşalizm

teşekkürler. eyvallah.biz zaten atız.demi.atız bi at.koşturun bizi.