Zirvede Taht Kavgaları Var! Mart Ayının En Çok İzlenen 20 Türk Dizisi Hangileri?

0PAYLAŞIM

Kıyasıya rekabet devam ediyor, dengeler sürekli değişiyor. Bir haftadan öbür haftaya her şey değişiyor. 

NOT: TOTAL reyting grubu baz alınarak hesaplanmıştır.

20. "Güvercin uuuuu çu veeeeer diiii" diye girebilseydik keşke ama yere çakılıyor. 2 sıra birden geriye düştü.

Pazar günleri Star TV'de yayınlanıyor. Savaşçı, Gel Dese Aşk ve Survivor, en büyük rakipleri. Ama sevenlerini üzmeyelim. Star TV en dizisiz kaldığı dönemlerinden birinde ve Güvercin çok makul bir reyting alıyor, bitiremezler.

19. 'Gel Dese Aşk', yeni atv dizisi. Özellikle dizilerin çekimlerinin durmasından ve yayınlanamamasından iyi yararlandı. Boş ekranda yayına geldikçe daha fazla seyirci de toplayabilir.

Ama tabii bu dizinin stok bölümlerinin de bir sonu olacak. Pazar günleri atv'de yayınlanıyor.

18. 'Benim Adım Melek', şu an TRT 1'in ilk 20'ye sokabildiği tek dizisi. Geçen aya göre 1 sıra yukarı çıktı ve iyi de bir reyting alıyor.

Kuruluş Osman, Doğduğun Ev Kaderindir ve Öğretmen gibi dizilere rakip.

17. Dediğimiz oldu ve Zemheri'nin yayından kaldırılması ile 'Doğduğun Ev Kaderindir' de reytinglerini arttırdı. TV 8 gibi dizi yayınlamasına pek alışık olmadığımız bir kanalda, kemik bir izleyici kitlesi yakaladı.

Çarşamba günü yayınlanan dizinin rakipleri; Kuruluş Osman, Öğretmen ve Benim Adım Melek.

16. 'Ramo' da varlık içinde yokluk çekiyor yahu... Aldığı reyting, birçok dizinin gün birincisi olarak göremeyeceği bir reyting. Ama işte yine de 1 sıra geriye düşmesini engellemiyor.

Ne yapsın, rakibi o kadar çok ki... Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Baraj, Hekimoğlu derken, ekran gerçekten kurtlar sofrası.

15. 'Hekimoğlu', bir sıçra Allah aşkına! Bir sıraya geriye düştü ve Baraj dizisi ile beraber reyting kaybı yaşadı. Bu kadar güzel bir diziyi ilk 10'da görememek çok acı.

Bu arada harika bir uyarlama, hatta Türkiye'nin en başarılı uyarlamalarından biri diyebiliriz. House M.D.'nin yeri ayrı ama Timuçin Esen de kendince süper yorumlamış.

14. 'Zümrüdüanka' için işler iyi gitmiyor. 2 sıra geriye düştü ve reyting kaybı yaşadı. Yine de Cumartesi gününün en çok izlenen dizisi ve aslında güzel bir oran alıyor.

Kanallar genelde 3 reytinge bile tamamken, bu dizi 7'den fazla reyting alıyor. Rakipleri ise Kuzey Yıldızı İlk Aşk ve Hizmetçiler dizileri.

13. 'Öğretmen', yeni başlayan dizilerden. Ama diğer yeni diziler gibi stoklu girmemiş olacak ki, çekimler durunca hemen yayından çekildi. Bir sonraki ay daha da yukarı çıkacağına eminiz, zira Çarşamba gününde iddiasını giderek arttırıyor.

Kuruluş Osman'ı hayatta geçemeyeceğini biliyoruz ama günün kesin 2.si olduğu ortada.

12. Aaah 'Yasak Elma'! Yayınladığı özel bölüm olmasa, 9. sırada olacaktı... Yine de geçen aya göre hem sıralamasını hem de reytinglerini arttırdı. Pazartesi gibi çetin bir günün asla yarıştan kopmayan savaşçısı.

Hatta AB grubunda gün birincisi olmaya bile başladı. Çukur'u, Sefirin Kızı'nı bu listede devirirse, ona da şaşırmayız. Resmen adım adım geldiler ve geçtiler herkesi.

11. 'Baraj', yeni başlayan ve virüs salgını yüzünden çabuk ara veren bir dizi. Yayınlandığı kadarı ile çok sevildi ve salı gününün 2. dizisi konumuna hemen oturdu.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'dan hemen sonra geliyor ve Hekimoğlu ile Ramo'yu geride bırakıyor.

10. 'Savaşçı' geçen ay ilk 10'dan düşmüştü ama şimdi tekrar yerine oturdu. Her zamanki reyting, her zamanki standartlık, her zamanki gün birinciliği.

Pazar gününün değişmez lideri. Güvercin ve Gel Dese Aşk'a da soluk verdirmiyor.

9. Eveeeet, 'Kuzey Yıldızı İlk Aşk'ın da balonları patladı. Geçen ay 6. idi, şimdi 9. dizi. Yine deShow TV'yi cumartesi günlerinde birinci yapmaya devam ediyor.

Zümrüdüanka ve Hizmetçiler ile yarışıyor.

8. 'Hercai', sana ne oldu aslan ya? Arka Sokaklar gerçekten belini büktü. Yine de geçen aya göre 2 sıra yukarı sıçrayarak bizi şaşırttı.

Arka Sokaklar TOTAL'de, Babil ise AB'de epey kan kaybettirdi diyebiliriz. Fakat cuma günü TOTAL'de kesinlikle Babil ile yarışmıyor.

7. Dizi dediğin aynı bu istikrarda olacak. Neredeyse 550 bölüme geliyor ve her ay aynı yerde. Cuma günlerinin ise tartışmasız lideri.

Rıza Baba ne Babil bıraktı ne Hercai. Helal be!

6. Çukur geçen ay alarm veriyordu ama tekrar toparladı. 2 sıra birden yükseldi, yargı dağıtmaya devam ediyor. Bir yayınlanabilse, Barış Arduç ile de epey yol kat edecekler gibi duruyor.

Pazartesi günleri Sefirin Kızı ve Yasak Elma ile büyük bir mücadele veriyor.

5. 'Sefirin Kızı' ise geçen ay ile aynı yerde. Ortalamanın güzelliğinden faydalandı ama içimizde bir his, bir sonraki ay hem Çukur'un hem de Yasak Elma'nın arkasına düşecek diyor.

Pazartesi günü de en az salı günü kadar kurtlar sofrası.

4. 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz', yeni bir Arka Sokaklar olma yolunda ilerliyor. 5 senedir yayınlanmasına rağmen her ay reyting arttırıyor ve kral tahtını salı gününde kimseye bırakmıyor.

3. Aha da geldik en çetrefilli yere! Bu ay 'Bir Zamanlar Çukurova'nın bir bölümüyle Mucize Doktor'u geçmesi hepimizi şaşırtmıştı. Bir sonraki ay bu devam ederse, ilk üç kökünden değişebilir.

2. Ve bu oldu... Mucize Doktor yayınlandığı ilk günden beri hafta ve ay birinciliğinde tahttan inmemişti. Ama birinciliği Ertuğrul'un evladı Osman'a kaptırdı.

Ha bu arada Mucize Doktor'un aldığı reyting, son 3'teki dizinin üçünün toplamından fazla. O kadar mükemmel reytingler alıyor ve bunu perşembe gibi zor bir günde yapıyor ki, canı sağ olsun.

1. 'Kuruluş Osman', bu ayın kıl payı birincisi. Bölümlerini kesintisiz olarak yayınlamaya devam ettikçe, kitlesini de büyütecek gibi. Bakalım öbür ay yerinde kalacak mı, yoksa ikinciliğe mi düşecek?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
beyann

Sefirin kızını kim izliyor ya çok saçma bir dizi ilk bölümü özellikle kırmızı kuşak mı ne baglatmışlar diye duydum çok saçma cahilce

beyann

En güzel dizi tartışmasız yasak elma diğerleri hem sıkıcı hem klişe aynı

sultan-celen1

BONUS : FATİH PORTAKAL İLE FOX ANA HABER

solucanligubre

bizim millet abuk dizilere bayiliyo osman nedir bir zamanlar cukurova ne yav??? mucize doktor, ogretmen tek gecerim 👍🏻

alpay-turkan

İşte kara gerçek ! Bilim yerine ümit tüccarlarının propagandaları tabiki de ilk sırada ! Hekimoğlu sadece bir dizi değil, insanın gelişimi açısından çok önemli bir yere sahip . İnsanın gerçekten değerli olduğunu hissettiği bir dizi . Ama kafa kesmek varken kim hayat kurtarmanın hazzını düşünür ki ?

Görüş Bildir