Zimbabve Sağlık Bakanından Şikayet: "Çin'de Üretilen Kondomlar Ülkemiz İçin Çok Küçük"

-

Zimbabveli sağlık bakanı David Parirenyatwa ülkedeki özel şirketleri 'uygun ebatlarda' kondom üretmeye çağırıyor. Ülkedeki HIV/AIDS sorununa değinen bakan, erkek vatandaşların Çin'den gelen kondomlardan şikayetçi olduğunu açıkladı. Sizler için 9gag'den derledik.

Kaynak: https://9gag.com/gag/a5onqeq/chinese-mad...

Zimbabve Sağlık ve Çocuk Bakımı Bakanlığını yapan David Parirenyatwa yerel firmalara kondom üretmeleri çağrısını yaptı.

Vatandaşların Çin'den gelen prezervatif boyları konusunda şikayetçi olduğunu dile getiren bakan, HIV/AIDS önlenmesi konusunda düzenlenen bir panelde konuştu.

"Bu bölgede, yani Afrika'nın güneyinde HIV oranının ne kadar yüksek olduğunu biliyoruz ve hem kadınların hem de erkeklerin kondom kullanmasını teşvik ediyoruz."

"Günümüzde artık gençlerin sevdiği belli kondomlar var fakat biz bunları üretmiyoruz. Çin'den kondom ithal ediyoruz ve bazı erkek vatandaşlarımız bunların küçüklüğünden şikayetçi."

"Bu konuyu gözden geçirmemiz lazım, insanların kendi kondomlarının olması lazım. Eğer büyük bir iş adamı olmak istiyorsanız, bu bölge için kondom üretmelisiniz."

Bakan Parirenyatwa’nın bu açıklamasını duyan bir Çinli kondom üreticisi ise, ürünlerini farklı ebatlarda üretmeye hazırlandıklarını dile getirdi. Çinli iş adamı tüm bölgelerin farklı kondom tercihleri ve gereksinimleri olduğunun farkında olduklarını da açıkladı.

“Zimbabve'den gelen bu müşteri talebi gibi diğer taleplerin de, Daxiang olarak farkındayız ve bu konu hakkında bir adım atacak altyapıya sahibiz. Kullanıcılardan veri alabilmek için bir veritabanı oluşturduk ve önümüzdeki günlerde farklı ebatlarda ürünler üreteceğiz," diyor Çinli kondom üreticisi Beijing Daxiang'ın CEO'su.

Zimbabve'de kondom kullanımı çok önemli çünkü ülkede alt Sahra bölgesinin en çok sayıda HIV oranı görülüyor. 2016 yılında HIV virüsü taşıyan kişi sayısı 1.3 milyondu.

Ülkedeki erkek cinsel organı büyüklüğü ise dünya ortalamasının üzerine.

Bazı ülkelere göre penis boyu sıralaması ise şöyle;

Sağlık Bakanı Parirenyatwa'nın açıklamasına göre 2017 yılında ülkede 111 milyon adet kondom dağıtıldı. Parirenyatwa'ya göre otellerde İncil yerine kondom bulunması ve kiliseler tarafından da dağıtılması gerekiyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
birinci-tekil-birey

"başladı zenci pipisi, bitti zenci pipisi...... Ne yapayım mevzu uzun" :)

mumtaz-nazif

Sen Zimbabvesin. Büyük düşün.

denonsrunwhenagoodmangoestowar

büyük penis büyük sorumluluk getirir.

hamza12

Bunlarda malmı amk. Koca dünyada bir yığın kondom üreten ülke var,bunlar ucuza gelsin diye Çin'den alıp sağlıklarını riske atıyolar resmen. Tüm dünyanın bildiği birşeydir,Çin'de üretilen birçok ürünün sakıncalı olduğu. Bu arada Güney Amerika ve Orta Avrupa ülkelerinin birçok Afrika ülkesiyle aynı uzunluk ortalamasına sahip olduğunu görmek biraz şaşırtıcı:)

thoth

Ülkesi için çözüm arıyor ne var yani bunda :D

Görüş Bildir