Zarrab Kararı Bir Hafta İçinde

-

New York’ta görülen kefalet duruşmasında hakim karşısına çıkan Reza Zarrab’ın 50 milyon dolar kefaletle ev hapsi talebinde karar çıkmadı. New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesi, ABD'de tutuklu olan Zarab'ın kefaletle tahliye talebi hakkındaki kararın, bir hafta içinde savcılık ve avukatların belirleyeceği bir tarihte verileceğini açıkladı

Mahkemenin hakimi Richard Berman, Zarrab’ın avukatı Benjamin Brafman ve New York Güney Bölgesi Savcılarını dinledi. Hakim Berman, iddia ve savunma makamlarıyla görüşmelerini sürdüreceğini ve bir hafta içerisinde Zarrab’ın kefalet talebi konusunda kararını vereceğini açıkladı.

Bharara: Zarrab Mahkemeyi Yanıltmaya, 'Devasa Servetini' Gizlemeye Çalışıyor - onedio.com
Bharara: Zarrab Mahkemeyi Yanıltmaya, 'Devasa Servetini' Gizlemeye Çalışıyor - onedio.com

Savunma avukatı Brafman, aynı zamanda Rıza Sarraf'ın tutuksuz yargılanması için 50 milyon dolar kefalet başvurusunda bulunmuştu. Bugünkü duruşma Sarraf'ın 16 Haziran'da başlayacak asıl duruşmalarına tutuklu mu, yoksa tutuksuz mu katılacağı konusundaki kararı belirleyecekti. 

Brafman, Sarraf'ın kefaletinin 10 milyon dolarını nakit, kalan 40 milyon dolarını da hükümet bonosu satın alarak ödemesi yönünde başvuruda bulunmuştu. Kefalet başvurusu çerçevesinde Brafman, müvekkilinin ev hapsinde kalacağı ve elektronik kelepçeyle izleneceği vaadinde bulunmuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriReza Zarrabtahliye
Görüş Bildir