Yuvası Dağıldıktan Sonra Başkaları Aynı Hataları Yapmasın Diye Mutlu Bir Evlilik İçin Tavsiyeler Veren Adamın Yazdıklarını Mutlaka Okumalısınız!

-
Abone ol

Bir adamın, karısından boşandıktan sonra 'keşke bir şeyleri farklı yapsaydım' pişmanlığıyla Facebook'ta paylaştığı yazı internette viral oldu. İşte mutlu bir evlilik ve sağlıklı bir ilişki için gerekenler...

1. Evlendikten sonra bile flört etmeye devam edin.

Unutmamanız gereken ilk şey şu: eşinizin kıymetini her zaman bilin. Karınız olması için uğraştığınızda verdiğiniz sözleri asla unutmayın. 'Evet' dediği o adam olmaktan uzaklaşmayın. Üşenmeyin.

2. Onu ve kalplerinizi koruyun.

Kendi kalbiniz kadar onun da kalbini düşünün. Dünyayı, kendinizi sevin ama kalbinizde karınızdan başka kimsenin olamayacağı özel bir yeri de olsun. Onu orada tutmaya devam edin ve başka kimsenin onun yerini doldurmamasına gayret edin.

3. Ona tekrar ve tekrar aşık olun.

İnsanlar değişir, hiç kimse aynı kalmaz, siz de öyle. Her ikiniz de evlendiğiniz zamanki gibi olmayacaksınız, değişiyorsunuz ve bundan 5 yıl sonra da şu an olduğunuz kişiden farklı olacaksınız. Değişim kaçınılmaz ve bu değişimler tekrar tekrar birbirinizi seçmeye zorlayacak sizi. Bu yüzden onun kalbini tekrar kazanmak için her zaman mücadele edin aksi takdirde kalbini başka birisine verebilir.

4. Onu değiştirmek için uğraşmayın.

Göreviniz onu olduğu gibi sevmek. Eğer değişirse de kim olursa olsun, sizin istediğiniz gibi olsun ya da olmasın onu yine olduğu haliyle kabullenmelisiniz.

5. Her gün en iyiyi onda bulun.

Onda sevdiğiniz şeylere odaklanın ve bunların büyümesine de izin verin. Eğer sevmediğiniz özelliklere odaklanırsanız sizi gittikçe rahatsız etmeye başlayacaktır ve bu his de büyüyüp gidecektir. Bu yüzden aşkınıza sadık kalıp onda en sevdiğiniz şeye odaklanın ve eşiniz olduğu için dünyanın en şanslı adamı olduğunuza hiç şüphesiz inanmaya devam edin.

6. Bir şeye sinirlendiğinizde sakın ama sakın onu suçlamayın.

Duygularınıza hakim olun. Sırf dışarıdan bir şeyler sizi zorluyor diye (işiniz, arkadaşlarınız vs.) karınız kötü duyguların hedefi olmayı hak etmiyor. Bütün negatif duygularınızla kendiniz başa çıkın, yaptığınız tek şey ondan tavsiye almak ya da sizinle empati kurmasını sağlamak olsun. Siz iyileştiğinizde ise eşinizden ya da dış dünyadan sizi zorlayan hiçbir şey kalmayacaktır.

7. Duygularınızı kontrol edin.

Onun görevi her daim sizi mutlu etmek değildir ve sizi mutsuz da etmeyecektir. Kendi mutluluğunuzu kendiniz bulmak ve onunla paylaşmak zorundasınız. Hayatınızı sevin, ilişkinizin keyfini çıkarın ve aşırı davranmamaya gayret edin.

8. Aptal kalın!

Hayatı bu kadar ciddiye almayın. Rahatlamaya, gülmeye ve onu güldürmeye de zamanınız olduğunu hatırlayın. Gülmek etrafınıza neşe katar ve hayatı daha kolay hale getirir.

9. Kendi olmasına izin verin.

Sinirlendiğinde ya da üzüldüğünde onu düzeltmeye çalışmayın, sadece onu desteklediğinizi ve her şeyin çok güzel olacağını hissettirin. Onu anladığınızdan ve onun da bunun farkında olduğundan emin olun aynı zamanda güvenebileceği ve yaslanabileceği ilk insanın siz olduğunuzu da ona hatırlatın. Kadınların duyguları kablolara benzer bir gün çok gergin bir gün çok gevşek olabilir bu yüzden güçlü kalın ve onu hiçbir zaman yargılamayın. Bu aranızdaki güven oluşturmaya ve ruhunu size açması için yakınlaşmanıza yardımcı olur. Özellikle üzgün olduğunda onunla konuşmaktan asla kaçınmayın. Güçlü kalın ve size ihtiyacı olduğunda onu bırakmayacağınızı garanti edin.

10. Her şeyinizle ona teslim olun.

Sadece zamanınızı değil dikkatinizi, odağınızı ve ruhunuzu da ona verin. Onunla birlikteyken zihninizden ve kafanızdan her şeyi uzaklaştırın. Ona kalbinizin kraliçesiymiş gibi davranın.

11. Onu her zaman mutlu edin ve onunla birlikte mutlu olun.

Onun kıymetli olduğunu, sevildiğini ve önemli olduğunu hissettirin. Onu mutlu edebilecek, neşendirecek 10 şeyi sorun ve bu listeyi uygulayarak kendini iyi hissetmesini sağlayın.

12. Hatalar kabul edilebilir.

Bir aptal olmaktan korkmayın çünkü hepimiz hata yapabiliriz. Siz de yapabilirsiniz o da yapabilir. Hatalarınızın limitini bilin ve kaçınılmayacak hatalardan ders çıkarmayı ihmal etmeyin. Mükemmel olmak zorunda değilsiniz.

13. Her zaman hazır olun!

Onu her daim heyecanlandırmaya, cinsel anlamda mutlu etmeye ve onu tamamlamaya her daim hazır olun. Bütün erkekliğinizi bir kenara bırakıp size tamamen güvenmesini sağlayın.

14. Sürekli güçlü kalmak zorunda değilsiniz.

Sürekli güçlü görünmek ve güçlü olmak zorunda değilsiniz. Duygularınızı, endişelerinizi hatta korkularınızı onunla paylaşın. Yaptığınız hataları söylemekten çekinmeyin.

15. Ona karşı şeffaf olun.

Paylaşmak istemediğiniz şeyler dahil olmak üzere onunla her şeyinizi paylaşmaya hazır olduğunuzda aranızda bir güven inşa edebilirsiniz. Bu biraz cesaret ister çünkü sadece aydınlık tarafınızı göstermeye meyillisiniz ancak karanlık tarafınızdan da hoşlanıp hoşlanmayacağını bilemezsiniz. Maskenizi düşürün ve ona aslında nasıl biri olduğunu gösterin.

16. Zamana ihtiyacı olacaktır, ona zaman verin.

Kadınlar her zaman bir şeyler katma ve verme konusunda çok iyi olsalar da bazen kendilerini dinlemek zorunda kalabilirler. Duygularını ve ruhlarını beslemeleri gerekir. Bu yüzden eşinize yorulma hakkı tanıyın; size, çocuklarınıza ve kendisine bile bir şeyler katmaktan yorulabilir. Bana güvenin, ona zaman verdiğinizde size daha enerjik, yenilenmiş ve ruhunuza yeni şarkılar söylemeye hazır bir şekilde geri döneceklerdir.

17. Birlikte büyüyün.

Akan su kir tutmaz. Bu durum insanlar için de geçerlidir. Kullanmazsanız kaslarınız zayıflar, beyninizi kullanmaz ve öğrenmekten vazgeçerseniz cahilliğiniz artar, ilişkiniz üzerine de çalışmazsanız o da bir gün yıpranır. Birlikte yapmaktan zevk aldığınız şeyleri bulun, hayallerinizi ve hedeflerinizi koyun ve onlara ulaşmak için birlikte çalışın.

18. Affedin.

Geçmişi geçmişte bırakın ve onları geleceğinize sürüklemeyin. Eğer tutmaya devam ederseniz, ilişkinizi yıpratırsınız. Affetmek hayatınıza devam etmenizi de sağlayacaktır.

19. Başarıyı birlikte elde edin.

Para kazanmak bir oyun gibidir, kazanmak için kendi yollarınızı bulun. Onunla bir grup olun, başarıyı birlikte elde edin ve devam edin!

20. Her zaman aşkı seçin!

Aşkınız önceliğiniz olsun ve her zaman onu seçin. Bunu her zaman yaptığınız takdirde ilişkinizi sallandıracak hiçbir şey olmayacak. Aşk her zaman kazanır!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
saffetfiliz.

21 Evlenmek zorun da değilsiniz.

gozde-paker1

20. de mükemmel aşk fotoğraflamış :) Ben de her zaman aşkı seçem bari

can_can

Meryl Streep'e gelene kadar okudum sonra dikkatim dağıldı. Ya bu kadın bir kadının sahip olabileceği en tatlı gülüşe en eksilmez çekiciliğe sahip değil mi?

Görüş Bildir