Yurt Dışında Lisans veya Yüksek Lisans Yapmak İsteyenlerin Başvurabileceği Burslar ve Programlar

-

Eğer yurt dışında okumak, yüksek lisans yapmak istiyorsanız ancak bunu sağlayacak imkanlara sahip değilseniz moralinizi bozmayın! Yurt dışında İngiltere'den Belçika'ya, dünya çapında, çeşit çeşit burs imkanları mevcut. Eğer siz de yurt dışında okumak istiyor ve burs araştırıyorsanız sizin içinderlediğimiz yurt dışı burslarına bir göz atın. İşte 2019-2020 ve 2020-2021 dönemi yurt dışı burs veren kurumlar sıralı tam listesi!

İsveç Enstitüsü Bursu ve Yüksek Lisans Programı

İsveç Enstitüsü bursları Batı Balkanlar ve Türkiye vatandaşlarına sunuluyor.

Aylık 10 bin İsveç Kronu yani yaklaşık 6 bin TL burs sağlanıyor, bunun dışında 3 bin lira da ulaşım için ekleniyor. Tüm eğitim masrafları enstitü tarafından üniversiteye ödeniyor. Başvurular her yıl sonbahar aylarında başlıyor.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

TEV Yüksek Lisans Bursları

TEV anlaşmalı olduğu pek çok kurum ile birlikte çeşitli dallarda yüksek lisans imkanı sunuyor. Not ortalaması 4 üzerinden 3 ve üstü olan öğrenciler, programın gerektirdiği yabancı dile hakim olmak İşletme Yönetimi için mezun ve en az 2 yıl iş tecrübesine sahip olmak kriterler arasında.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

Chevening Burs Programı

İngiltere'nin global burs programı olan Chevening, öğrencilere İngiltere'de okuma imkanı sunuyor. 2020/2021 için başvurular 5 Kasım 2019'a dek açık. Üniversite masrafları, tüm ulaşım ve giderler burs tarafından karşılanıyor.

Şartlar arasında 16 Temmuz 2020'ye dek TOEFL (min. 79), IELTS (min. 6.5) PTE (min. 58) gibi sınavlara girip geçmek gerekiyor. 

Ayrıca 3 İngiltere üniversitesine başvurup en azından birinden kabul almak da şartlar arasında.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

Fulbright Bursu

En meşhur burslardan birisi olan Fulbright'ın kriterleri çok sıkı. Akademik seviyede iyi bir İngilizce'ye sahip olmak önemli bir kriter.

İngilizce düzeyini belgelemek için gerekli minimum skorlar TOEFL iBT için 75, IELTS Akademik için 6, Pearson Test of English (PTE) Akademik için 60,  ODTÜ İngilizce Yeterlilik Sınavı (İYS) için 65 ve Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı (BÜYES) için C’dir.

Ayrıca 3 üzeri ortalama, İşletme alanlarına başvuranlar için ilgili alanlarda 1 yıl süreli iş tecrübesi de aranıyor.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

MEB - Yabancı Hükümet Bursları

Milli Eğitim Bakanlığı, diğer ülkelerden sağlanan bursları adaylara sunar ve gidecek olanları belirler. Bu burs kapsamında İtalya'dan Belçika'ya, Kuveyt'ten Çin'e onlarca ülkeye gidilebiliyor.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

Jean Monnet Burs Programı

Başvuruları 5 Kasım'a dek sürecek olan Jean Monnet bursu, 2020-2021'de 160 öğrenciye burs vermeyi hedefliyor. Burs, üniversite öğrencilerinin yanı sıra kamu ve özel sektör çalışanlarına sağlanıyor. 12 aya kadar sağlanan burs, AB müktesebatında yer alan konu başlıklarında yapılacak yüksek lisans ve diğer akademik çalışmalar için verilmektedir.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

British Council Bursu

Programına göre 12, bin 500 Sterlin - 26 bin Sterlin arasında sağlanan Britich Council bursu, 8 İngiltere üniversitesinde 15 farklı burs imkanı sağlıyor. Mühendislikten işletmeye pek çok farklı alanlarda sunuluyor. Bursun kapsamındaki üniversitelerin İlgili sayfalarından başvurulabiliyor. 

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

TÜBİTAK Bursları

TÜBİTAK sadece yüksek lisans değil, araştırma, doktora, doktora sırasında ve sonrasında çeşitli burs imkanları sunuyor. 

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

Üniversite Öğrencileri Toplanın! 2019-2020 Burs Veren Kurumların Sıralı Tam Listesi - onedio.com
Üniversite Öğrencileri Toplanın! 2019-2020 Burs Veren Kurumların Sıralı Tam Listesi - onedio.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kaiser.

Fullbright 1950'lilerde Türkiye'nin egitim sistemini degistiren, Köy Enstitülerine kapattiran, ABD güdümlü lanet olasi bir kurulus. girin youtube'a Cengiz Özakinci'dan dinleyin Türk Gencini nasil beynini yikadigini.

israyilacani

Önlisans mezunuyum bunların DGS şeyi yok mu,ben de gireyim:)

duygubuluut2

önce lisansı bitirde sonra yuksegi dusun

mustafa-turk-strikes-again

Evet yurtdışında önlisansını lisansa tamamlayabilirsin.

Görüş Bildir