Görüş Bildir
Haberler
Yunanistan G7 Zirvesinin Gündeminde

Yunanistan G7 Zirvesinin Gündeminde

FreiGeist
28.05.2015 - 16:41 Son Güncelleme: 28.05.2015 - 16:47

‘ONE’ isimli sivil toplum örgütü Almanya’nın Dresden kentinde düzenlenen G7 zirvesini balonlarla protesto etti. | Fabrizio Bensch / Reuters

İçeriğin Devamı Aşağıda

Almanya’nın Dresden kentinde düzenlenen G7 Zirvesi, dünyanın yeni büyük ekonomisini bir araya getirdi. Küresel ekonomiyi güçlendirme yollarının arandığı zirvede, ABD Avrupa’ya Yunanistan krizini bitirmek için bir çözüm bulma çağrısı yaptı.

Yunanistan’ın Euro Bölgesi’nden çıkma ihtimallerini gündeme getiren Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schäuble, zirvede küresel destek mesajı verdi:

“Küresel işbirliğini daha güçlü kılacak enstrümanlar yapmalıyız. Dünya artık sistemin eksikliklerini dengeleyen ve ulus ülkeleri tamamlayan yeni formlar arıyor. Bu küresel dünyada hiçbir ulus devlet tek başında büyük sorunlarının altından kalkamaz.”

Zirvenin düzenlendiği Dresden’in sokaklarında ise güçlü ülkeleri zayıf ekonomilere destek vermeye çağıran bir eylem vardı. Eylemciler zirvede bir balon gibi içi boş kararlar alınmaması için, üzerilerinde liderlerin fotoğrafının olduğu balonları kentin meydanında sergiledi.

euronews

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın