Görüş Bildir

Yüksekova'da Sokağa Çıkma Yasağı Kısmen Kalktı

Anasayfa > Gündem

Hakkâri Valiliği, PKK'ya yönelik operasyon nedeniyle Yüksekova'da uygulanan sokağa çıkma yasağının kısmi zamanlı kaldırıldığını duyurdu.

Hakkâri Valiliği’nden yapılan açıklamada, PKK'ya yönelik operasyon nedeniyle Yüksekova'da uygulanan sokağa çıkma yasağının kısmi zamanlı kaldırıldığı duyuruldu. Sokağa çıkma yasağının ilçe merkezi, Vezirli köyü ve Çeminli mezrasında 30 Mayıs 2016'dan itibaren, her gün sabah 06.00'dan akşam 20.00'ye kadar kısmi zamanlı olarak kaldırıldığı belirtildi.

"Pazartesi gününden itibaren kaldırılacak kısmi yasak ile birlikte eğitim ve öğretime kaldığı yerden devam edilecektir"

"Pazartesi gününden itibaren kaldırılacak kısmi yasak ile birlikte eğitim ve öğretime kaldığı yerden devam edilecektir"

Açıklamada şu ifadeler de kullanıldı:

'Yüksekova ilçemizde vatandaşlarımızın güvenliği için uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle 14 Mart 2016 tarihinden itibaren eğitim ve öğretim faaliyetlerine ara verildiği için öğretmen ve öğrencilerimiz idari izinli sayılmıştır. 30 Mayıs 2016 Pazartesi gününden itibaren kaldırılacak kısmi yasak ile birlikte eğitim ve öğretime kaldığı yerden devam edilecektir. Sokağa çıkma yasağı sürecinde vatandaşlarımızın sağlık, gıda, ilaç vb ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli tedbirler alınmış, yaklaşık 2 bin civarında vatandaşımızın güvenli bir şekilde bölgeden tahliyesi sağlanmış ve herhangi bir sorun yaşanmamıştır.'

İlçe merkezinde sokağa çıkma yasağı 13 Mart’ta, Vezirli köyü ve Çimenli mezrasında ise 30 Mart'ta başlatılmıştı.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?