YSK Başkanı Güven'in 'İYİ Parti Seçime Girebilecek mi?' Sorusuna Verdiği Yanıt Tartışılıyor: 'Ben de Bilmiyorum'

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Erken seçim tarihinin 24 Haziran olarak açıklanmasının ardından birçok kişi 'İYİ Parti seçime girebilecek mi?' sorusunun cevabını aramaya başladı. Soruyu YSK Başkanı Sadi Güven'e yönelten gazeteciler ise 'İYİ Parti seçimlere girebilir mi, giremez mi bunu ben de bilmiyorum' yanıtını aldı. 

YSK Başkanı Güven'in açıklaması şu şekilde 👇

"YSK açısından tarih sıkıntısı yok'' diyen Güven, ''İyi Parti seçimlere katılabilecek mi'' sorusu üzerine şunları söyledi:

"İyi Parti seçimlere girebiliyor mu, giremez mi bunu ben de bilmiyorum. Hangi partilerin seçime katılacağı Siyasi Partiler Kanunu’nun 36. maddesinde bellidir. Bu şartları hangi partilerin yerine getirdiği konusunda Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan kayıtları isteyeceğiz. Gerekli incelemeleri yapıp hangi partilerin seçime katılacağını belirleyeceğiz. Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinin aynı gün içinde yapılacağı için biz de takvimi buna göre hazırlayacağız.''

Güven'in açıklamasına sosyal medyadan pek çok tepki geldi. Öne çıkan yorumlardan bazıları şöyle 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İyi PartiYargıtayYüksek Seçim Kurulu
Görüş Bildir