YKS Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır? YKS (TYT, AYT ve YDT) Ne Zaman Yapılacak?

0PAYLAŞIM

Milyonlarca üniversite adayının katılım göstereceği YKS sınavına artık sayılı günler kaldı. ÖSYM, YKS sınav yerlerini ve sınav giriş belgesini geçtiğimiz günlerde erişime açtı. Sınava kayıt yaptıran vatandaşlar, T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle alabilecek. Peki, YKS ne zaman yapılacak? YKS sınav giriş belgesi nasıl alınır? İşte YKS ile ilgili tüm bilgileri…

YKS Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

ÖSYM’nin YKS ile ilgili yaptığı açıklama şu şekilde;

26 Haziran 2021 tarihinde uygulanacak olan 2021-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 27 Haziran 2021 tarihinde uygulanacak olan 2021-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 2021-YKS  3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) adaylarının sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin nternet adresinden 10 Haziran 2021 tarihinde saat 09.00'dan itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

DİKKAT!

2021-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) için adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

2020-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) için adaylar saat 15.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

YKS SINAV GİRİŞ BELGESİ EKRANI

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir