Görüş Bildir
Haberler
YKS
YKS Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı Mı? YKS 2. Ek Yerleştirme Ne Zaman Olacak, Baraj Puanı Düşecek Mi?

YKS Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı Mı? YKS 2. Ek Yerleştirme Ne Zaman Olacak, Baraj Puanı Düşecek Mi?

ÖSYM, bu seneye mahsus olmak üzere YKS’de iki ek yerleştirme yapılacağını açıkladı. İlk YKS ek yerleştirme başvuruları geçtiğimiz günlerde tamamlanmıştı. ÖSYM, üniversite kayıtları sonrası boş kolan üniversite kontenjanları için yeni başvuru kılavuzu yayınlamış ve YKS ek yerleştirme başvuruları 20-23 Eylül tarihleri arasında tamamlanmıştı. YKS’de ek yerleştirme başvurularını yapan üniversite adayları, ‘YKS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?’ sorusuna cevap arıyor. Ayrıca YKS 2. ek yerleştirme tarihleri de merak edilen konulardan biri. İşte YKS ek yerleştirme ile ilgili tüm detaylar…

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Üniversitede okuma hayali kuran gençlerin şansı devam ediyor. ÖSYM, üniversitede boş kalan kontenjanlar için ek yerleştirme yapıyor. İlk ek yerleştirme başvuruları tamamlandı. YKS ek yerleştirme sonuçlarının kısa zaman açıklanması bekleniyor. Ayrıca bu seneye mahsus olan YKS 2. ek yerleştirme için baraj puanları da düşürülecek.

YKS Ek Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

YKS Ek Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM tarafından sonuçların resmi olarak hangi tarihte açıklanacağı henüz duyurulmadı. Ancak ek yerleştirme sonuçlarına göre üniversite kayıtları ekim ayının ilk haftası yapılacak. Buna göre, 2021 YKS ek tercih sonuçlarının 1 Ekim 2021 Cuma günü açıklanması bekleniyor.

YKS 2. Ek Yerleştirme Baraj Puanı Kaç Olacak?

YKS 2. Ek Yerleştirme Baraj Puanı Kaç Olacak?

ÖSYM, bu seneye mahsus olmak üzere YKS’de 2. ek yerleştirme işlemi yapılacağını açıkladı.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile YKS 2. ek yerleştirme işlemleri için şunları söyledi;

Birinci ek yerleştirme sonucuna göre yerleşecek olan adayların kayıtları tamamlandıktan sonra belli olacak boş kontenjanlar için de ikinci ek yerleştirme süreci başlatılacak. İkinci ek yerleştirmede, genel yerleştirme ve birinci ek yerleştirmede yerleşemeyen adaylar  ile TYT puanı en az 140 olan adaylar ve AYT/YDT puanı en az 170 olan adaylar tercih yapabilecek.

Birinci ek yerleştirme işlemleri tamamlandıktan sonra, TYT sınav puanı [140, 150) aralığında olan adaylar ile AYT/YDT sınav puanı [170, 180) aralığında olan adayların yerleştirme puanları adayların sonuç belgelerine yansıtılacak. 

YKS 2. ek yerleştirme başvurularının da ekim ayı içerisinde yapılması bekleniyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
1
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın