Görüş Bildir
Haberler
YKS
YKS 2. Tercihler Ne Zaman Yapılacak, Baraj Puanı Kaç Olacak?

YKS 2. Tercihler Ne Zaman Yapılacak, Baraj Puanı Kaç Olacak?

YKS’e ilk yerleştirme sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Tercihte bulunan aday, ÖSYM AİS sayfası üzerinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresiyle YKS ek yerleştirme sonuçlarını öğrenebilecek. Şimdi gözler baraj puanın düşürüleceği YKS 2. ek yerleştirmede. ÖSYM, bu seneye mahsus olarak yapılacak YKS 2. ek yerleştirmenin detaylarını açıkladı. Peki, YKS 2. ek yerleştirme kılavuzu yayınlandı mı? YKS 2. ek yerleştirmeden baraj puanı kaç olacak? İşte tüm detaylar…

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, YKS ilk ek yerleştirme sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Üniversite adayları, ÖSYM AİS üzerinden sonuçlarını öğrenebiliyor. 2021-YKS ek yerleştirme sonucuna göre bir yükseköğretim programına yerleşen adayların üniversite kayıtları 4-7 Ekim 2021 tarihleri arasında, elektronik kayıtlar ise 4-5 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacak.

YKS 2. Ek Yerleştirme Ne Zaman Yapılacak?

YKS 2. Ek Yerleştirme Ne Zaman Yapılacak?

ÖSYM henüz ikinci ek yerleştirme için tercih kılavuzunu yayınlamadı. 7 Ekim’e kadar tamamlanacak üniversite kayıtları sonrasında boş kalan kontenjanlar belirlenecek ve YKS ek yerleştirme kılavuzu açıklanacak.

YKS 2. Ek Yerleştirme Baraj Puanı Kaç Olacak?

YKS 2. Ek Yerleştirme Baraj Puanı Kaç Olacak?

ÖSYM, bu seneye mahsus olmak üzere YKS’de 2. ek yerleştirme işlemi yapılacağını açıkladı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile YKS 2. ek yerleştirme işlemleri için şunları söyledi;

Birinci ek yerleştirme sonucuna göre yerleşecek olan adayların kayıtları tamamlandıktan sonra belli olacak boş kontenjanlar için de ikinci ek yerleştirme süreci başlatılacak. İkinci ek yerleştirmede, genel yerleştirme ve birinci ek yerleştirmede yerleşemeyen adaylar ile TYT puanı en az 140 olan adaylar ve AYT/YDT puanı en az 170 olan adaylar tercih yapabilecek. Birinci ek yerleştirme işlemleri tamamlandıktan sonra, TYT sınav puanı [140, 150) aralığında olan adaylar ile AYT/YDT sınav puanı [170, 180) aralığında olan adayların yerleştirme puanları adayların sonuç belgelerine yansıtılacak.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın