Yıllar Sonra Geri Geldi: Bakanlık ‘Din Subaylığı’ İçin İlan Açtı

 > 
2.3bPAYLAŞIM

Sadece savaş dönemlerinde kullanılan ve Kıbrıs Barış Harekatı’ndan beri ataması yapılmayan ‘Din İşleri Subaylığı’ için iktidar tarafından yeniden kadro açıldı.

Yeni Akit'ten Faruk Arslan'ın haberine göre, Kıbrıs Harekatı’ndan bu yana ataması yapılmayan Din İşleri Subayı kadrosu tekrar hayata geçiriliyor. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından verilen atama ilanında, kadro için yer açıldı.

Kuvvet komutanlıklarının tamamında yer alacak Din Subaylığı’nın tarifi, TSK’nın “Subay İhtisasları” bilgilendirme bölümünde şöyle yapıldı 👇

“Personelin, moral, sosyal refah ve mutluluğunun arzu edildiği seviyeye ulaşması için manevi telkinlerde bulunur. Din eğitimini, ibadet ve dinî törenleri idare eder. İbadethane ihtiyaçlarını ilgili makamlarla eş güdüm sağlamak suretiyle sağlar. Din işlerini sevk ve idare eder.”

Akit haberi 'Müjde' olarak duyurdu.

Akit ise, gelişmeyi bugünkü sürmanşetiyle okurlarına müjdeledi. “60 yıl sonra ‘Din Subaylığı’ müjdesi” başlığı kullanılan haberde, “Ecdadın şanlı zaferlerinin kilidi olan ve Mehmetçiğin milli ve manevi değerlerini en üst seviyeye çıkaran Din Subaylığı birimine personel alımı için başvurular 10 Aralık’a kadar sürecek” ifadeleri kullanıldı.

Söz konusu kadro, sadece savaş dönemlerinde hayata geçiriliyordu.

Bu sebeple kadro, en son Kıbrıs Barış Harekatı’nda kullanıldı.

FETÖ’den kapatılan Zaman gazetesinden Yeni Şafak’a, Diyanet-Sen’den AKP’ye yakınlığı ile bilinen ÖNDER İmam Hatipliler Derneği’ne kadar farklı gazete ve kurumlar dönem dönem kadronun geri getirilmesini talebi yinelerken son olarak Akit gazetesi bu talebi dile getirmişti.

Okuyabileceğiniz diğer haberler 👇

Adana'da Sahra Hastanesini Kapatmışlardı: İzmir'de Spor Salonu Revire Çevrildi - onedio.com
Adana'da Sahra Hastanesini Kapatmışlardı: İzmir'de Spor Salonu Revire Çevrildi - onedio.com
Şeytanın Aklına Gelmez! Hamile Kılığında Karpuz İçinde Uyuşturucu Kaçakçılığı - onedio.com
Şeytanın Aklına Gelmez! Hamile Kılığında Karpuz İçinde Uyuşturucu Kaçakçılığı - onedio.com
Netflix, İstanbul'da Ofis Açacak - onedio.com
Netflix, İstanbul'da Ofis Açacak - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir