Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yıldız Teknik'lilerin Aşina Olduğu 20 Durum

-

Her YTÜ'lü için değişmez gerçekler vardır. Kışın soğuğuna, hayvan çokluğuna, teknik üniversite olmanın çevren tarafından kabul edilmeyişine, yemekhane kuşlarına, hocalara... Hepsine değineceğiz bu galeride. Mezun ol veya olma(olama), inkar etsen de aslında sen de biliyorsun bu okulun sende yeri çok ayrı. Haydi o zaman hep birlikte Yıldız Teknik denince akla gelenlere bir bakalım.

1. Kedilere sosis, kuşlara susam...

Okulun o kadar doğal ki Davutpaşa'da ufak bir hayvanat bahçesi gezisi tertiplenebilir. Hokka'da yemeğimizi yerken az mı kaptırdık yanımızdan kafasını tabağımıza uzatan köpeklere köftelerimizi...

2. Okulun Girişi

Kaç yıl okursan oku şurdan girdikten sonra Ring kartının içi boşsa ve insanlardan istemeye çekiniyorsan o yokuş hep eziyet olacak kardeş... Ha belki 41AT, 500ES veya 85C kurtarabilir seni. (Aramızda bu üç otobüsün sefer tarifesine göre ders seçen arkadaşlar var, biliyorum.)

Unutmadan, esenler tarafından çıkmak için de kimlik kartı zorunluluğunu anlayabilen arkadaş varsa lütfen bana da anlatsın.)

3. Çilek Turizm

Bahar geldi geçti, sen gelmez oldun...

4. Öğrenci Kartı

Sarısı, mavisi, kırmızısı, turuncusu... Yıllara göre değişen renk ve modelleri mevcuttur.

5. Orta Bahçe

Kampus Volleyball kavramı bizim okuldan çıkmamışsa daha da biyerden çıkamaz arkadaş. Ne pikniklerimiz oldu bizim burda, ne Hüptrikler yendi, ne cipsler tüketildi... Vay be...

6. Davutpaşa Temel Gıda-Alışveriş Mekanı

Yurtta kalan kim buraya gelip makarnaları kucaklamadı ki??

7. Yıldız Kampüs Kedileri

Öğrenci değil de kedi olunası...

8. Davutpaşa Köpekleri

Hepiniz sonradan çok alıştınız...

9. USIS

Bilgisayarında pop-up blocker bulunan herkesin önce melül melül baktığı, sonra ytübim'e küfrettiği otomasyon sistemi. (Açılımını merak edenler için, undergraduate student information system.)

10. USIS Geceleri

Ders almanın vermekten daha zor olduğu nadide sistem. Usis geceleri uykumdan çaldığın her saati sabah derslerine gitmeyerek ödeteceğim sana YTÜ!!!

11. Davutpaşa Soğuğu

Davutpaşa fizik sorusu olsa sıcaklık ihmal edilirdi.

12. YTÜ İtiraf

Ne aşklara şahit....

13. Odun Herif

Başka okuldaki arkadaşlarımıza havamızı da attık: "Odun Herif bizim okuldan mezunmuş."

14. Yemekhane

Mendel yemekhanedeki bezelyeleri görse tövbe edip memleketine dönerdi.

15. Yıldız Kampüs-Davutpaşa Çekişmeleri

Davutpaşa: Orta halli, mutlu ve sıcak ailenin küçük çocuğu.

Beşiktaş: Annesiyle babası ayrılmış zengin çocuk. Her şeyi var ama hep bi eksik...

16. Kampüs Büyüklüğü

tinypic.com

Diğer üniversitelerde kuzey kampüs, güney kampüs var. Biz Davutpaşa'yı bölmeye kalksak 9'a yakın coğrafi bölge çıkar be.

17. Yıldız Tilbe

Google'a "yıldız" yazınca ilk çıkan şeyin YTÜ olmaması ne acı...

18. Davutpaşa Gerçeği

Sene 2004, ilkokuldayım o sıra. Birisi Yıldız Teknik diyince aklıma saraylı, değişik bir yer geliyordu. Yıllar sonra Davutpaşa'ya geldim. Ben şok, ben wefad.

19. Cafeler

Tenise mi başlasam yoksa Amerikan futbolu takımına mı girsem diye başlayan her dönem yemekhanedeki kafelerde oturularak sonlanıyor.

20. 2 Vize 1 Final

Ayrılığın sevdaya dahil olmasını anlayabilirim de vize konuları neden büte dahil onu asla anlayamam.

BONUS: Yıldız Teknikoğlu

Twitter önerim. Ben şahsen bu galeriyi hazırlarken kendisinden epey faydalandım.

BONUS 2: Yüksek Rektör İsmail

Twitter önerisi 2.

Her ne olursa olsun vazgeçilmezsin YILDIZ TEKNİK...

Gençken yapılması gereken 100 şeyden birisi YTÜ'ye gelmektir. 99'unu buraya gelince yapıyorsun zaten.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ismail-savran

Sene 2000, davutpaşaya sürülen ilk tayfadanım. ilk gözden çıkarılan fakülte, Kimya-Metalurji. Fotoğraflara bakıyorum da merkez bina yok. O bina nasıl olmaz canım resimlerde. :D. Ne filmler çekildi o binada. Davutpaşanın girişinde güvenlik mi koymuşlar. Bide giriş kapısı yapmış soykalar :D. biz elimizi kolumuzu sallaya sallaya girerdik. 75'i kaldırmışlar ellam. Mecidiyeköy-Davutpaşa 75. 85-C beklesende gelmez zaten. Ve cevizlibağ durağı. ülkerin geniz yakan kokusuyla çikolata kazanları (fabrikanın içine girmeye gerek yok ki). Ve tabiiki trafik. Ahh içim cız etti valla. Ahhhh. yazamıycam. Ah ülen Davutpaşa, Yıldız teknik okumadım üleyn ben. Davutpaşa Teknik okudum anasını satiim.

Görüş Bildir