Yıldırım'dan YSK'ya Tepki: 'Fevkalade Talihsiz Bir Karardır'

 > 
33PAYLAŞIM

Yüksek Seçim Kurulu'nun, 31 Mart'ın ardından soruşturma geçiren İlçe Seçim Kurulu başkanlarının ve seçim müdürlerinin 23 Haziran'da da görev almasına ilişkin kararına AKP adayı Binali Yıldırım'dan tepki geldi. Yıldırım, karar için 'Bu kadar fevkalade talihsiz bir karardır' dedi. 

'Ümit ederim YSK bu işten vazgeçer'

AA'nın aktardığı bilgiye göre, AKP İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Binali Yıldırım, YSK'nın 23 Haziran'da '31 Mart sonrasında soruşturma geçiren İlçe Seçim Kurulu başkanları ve müdürlerinin tekrar görev almasına ilişkin' kararına tepki gösterdi. Yıldırım şu ifadeleri kullandı:

Bu karar fevkalade talihsiz bir karardır. Çünkü seçimin yenilenmesine YSK karar verirken, birçok sebep saydı. Bunlardan bir tanesi de bu seçimdeki yolsuzluğa, usulsüzlüğe, yanlışlara sebep olan her kimse bunların hakkında suç duyurusunda bulunulmasını karara bağlamıştı. Hal böyle iken bir yandan sorumlu tuttuğu, bir yandan suçladığı insanları, yapılacak bir seçimde, 'tekrar görev yapabilirler' diye karar vermesi, yapılacak seçimlere şimdiden soru işaretleri oluşturmuştur. AK Parti olarak partimiz, bu karara karşı itirazını yapmıştır. Ümit ederim YSK, aklıselimle değerlendirir ve oy verecek milyonlarca vatandaşın kafasında karışıklığa sebebiyet verecek bu işten vazgeçer.

İYİ Parti standını ziyaret eden Yıldırım, başarılar diledi

Küçükçekmece Hürriyet Mahallesi'nde esnafa ziyaretlerde bulunan Binali Yıldırım, burada bulunan İYİ Parti standını da ziyaret etti ve başarılar diledi. 

İYİ Partililerin 'Her şey çok güzel olacak' sloganlarına AKP'liler, 'Her şey daha güzel olacak' şeklinde yanıt verdi.

YSK'nın İlçe Seçim Kurulu başkanlarına ilişkin kararı tartışmalara yol açmıştı. 👇

YSK: 'Soruşturma Geçiren İlçe Seçim Kurulu Başkanları 23 Haziran'da da Görev Yapacak' - onedio.com
YSK: 'Soruşturma Geçiren İlçe Seçim Kurulu Başkanları 23 Haziran'da da Görev Yapacak' - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir