Yıldırım: 'Bu Saldırılar Hızlı Tren, Havalimanı ve Otoyollarla Buluşmamızı Engelleyemez'

 > 
12bPAYLAŞIM

Başbakan Binali Yıldırım, Kayseri'de 13 askerin şehit olduğu saldırıya ilişkin yaptığı açıklamaların ardından Kahramanmaraş'taki açılış töreninde konuştu. Yıldırım buradaki konuşmasında, 'bu saldırılar bizim hızlı tren, modern havalimanı ve otoyollarla buluşmamızı geciktirir ama engelleyemez' ifadelerini kullandı.

Türkiye ne yazık ki güne Kayseri'de 13 askerin şehit olduğu bombalı saldırı ile uyandı. Kahramanmaraş'ta toplu açılış törenine katılan Başbakan Binali Yıldırım'ın gündeminde de Kayseri'de yaşanan elim olay vardı.

Kayseri'de Terör Saldırısı: 13 Şehit 55 Yaralı - onedio.com
Kayseri'de Terör Saldırısı: 13 Şehit 55 Yaralı - onedio.com

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şu şekilde;

  • "Yolumuza kararlıkla devam edeceğiz. Terör örgütleri ülkemizi, Cumhurbaşkanımızı hedef aldılar. Hayatına kastetmeye çalıştılar. Onlar bu milletin gücünü hesap edemedi. Bu asil millet o kadar büyük bir millet ki en zor en sıkıntılı zamanda 7 düveli dize getirdiğini unuttular. Bu güzel ülkenin insanları, Kahramanmaraş'ın yiğit kadınları 15 Temmuz gecesi yazdıkları destanla bütün dünyaya alçaklara boyun eğmediğinizi gösterdiniz. Allah sizden razı olsun. Bu milletle oyun oynanmaz. Bu millet hiçbir zaman esir olmaz."

'500 milyonun üzerinde 60 tesisimizi hizmete açıyoruz'

  • "Bu saldırılar bizim hızlı trenle buluşmamızı geciktirir ama engelleyemezler. Modern havalimanını geciktirir ama engelleyemezler. Otoyolları yapmamıza engel değiller. Bugün burada 500 milyonun üzerinde 60 tesisimizi hizmete açıyoruz. Maraş'ın uzun süredir beklediği 2 tane önemli eseri de başlatıyoruz. Bir tanesi Kahramanmaraş'a çok büyük ve güzel havalimanı terminali yapacağız, onun da temelini atıyoruz."

'Milletin tankını, uçağını gasp ederek insanların üzerine ateş açtılar'

  • "79 milyon vatan evladının mutluluğu için gece gündüz demeden yolumuza devam edeceğiz. Yürürsek yürecek arkamızdan Kahramanmaraş. Bu kutlu yolculuğa devam edeceğiz. Kendinize güvenin, milletinize güvenin Ay-Yıldızlı bayrağınıza sarılın. Kutlu yürüyüşümüz aynen devam ediyor. Bu alçaklar 17-25 Aralık'ta denediler çakıldılar, Gezi Olayları'nda yine derslerini aldılar, yetmedi 6-7 Ekim'de insanları sokağa indirip cinayet işlediler yine akıllanmadılar, Doğu ve Güneydoğu'da hendekler kazdılar, 15 Temmuz'da son vuruşlarını yapmaya kalktılar, asker kılığındaki FETÖ teröristleri milletin tankını silahını uçağını gasp ederek insanlarımızın üzerine ateş açtılar, ancak vatandaşımızın göğsündeki imanı, vatandaşımızın göğsündeki bağımsızlık aşkını söndüremediler."
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir