Yepyeni Bir Orta Dünya Kanalıyla Tanışın

-
Abone ol

Orta Dünya hayatımızın parçası oldu. Filmleriyle, oyunlarıyla, capsleriyle her yerde karşılaşır olduk. Şimdi de dizisi çıkacak diyorlar. Hayatımızda önemli yer kaplayan Orta Dünya evrenine ben de kayıtsız kalamadım ve bir mizah kanalı oluşturdum. Teh Lurd of Teh Reings isimli kanalın yaptığının benzeri nitelikte Türkçe videolar yapıyorum. İşte kanalıma yüklediğim videolardan birkaç örnek:

1. Banker Bilo Almanya Sınırı | The Hobbit

Banker Bilo'nun Almanya Sınırı sahnesini çoğumuz izlemişizdir. Hobbit serisinin ikinci filmi olan Smaug'un Çorak Toprakları'nda geçen sahnede Bard isimli kayıkçı, cüceleri gizlice göl şehrine sokmaya çalışır. Bu sahneyi Banker Bilo filmindeki meşhur sahne ile harmanlayınca böyle bir video ortaya çıktı.

2. Bingöllü Çoban Bu Sefer Sürüyü Topladı

Son zamanlarda meşhur olan Bingöllü Çoban videosunda Bingöllü ağabeyimiz hayvanları çağırıyordu, fakat hayvanlar kendisini tanımadığı için çağrıya kulak asmıyorlardı. Çoban ağabeyimiz bu sefer koç sürüsüne çağrı yapıyor ve başarılı oluyor.

3. Hormon Patlaması Yaşayan Abaza Kili Kız Erkek Ayırmadan Elflere Yürüyor

Yakın zamanlarda cübbeli sakallı bir şahsın sakalsız erkekler hakkında sarf ettiği sözler büyük tepki almıştı. Videomuzda cüce kafilesinin en çapkını olan Kili, cübbeli tarikat mensubunu haklı çıkarırcasına erkek elfe iş atıyor.

4. Arwen Şimdi Sudan Geçecek

Arkadaşı Mehmet'in sudan geçmesine abartılı şekilde sevinen ve videoya çeken daymız, Yüzüklerin Efendisi'nde güzeller güzeli Arwen'in sudan geçişine de seviniyor.

5. Muharrem Ertaş - Kalktı Göç Eyledi Avşar Elleri | The Hobbit & The Lord Of The Rings

Bu videoda mizah yok. Muharrem Ertaş'ın seslendirdiği bozlak türküyü, türkünün sözlerine uygun sahnelerle birleştirdim.

6. Kral Geri Döndü - Thorin Meşekalkan

Çaycı Hüseyin, kendisi hakkında yayılan öldü dedikodularına bir videoyla cevap vermişti. Acaba aynı cevabı cüce kralımız Thorin Meşekalkan verse nasıl olurdu?

7. Trakyalı Adam - Tavşan - Köpek (Küfür İçerir)

Trakyalı adamın tavşan ve köpek kovalamacasını videoya aldığı ve hem tavşana hem köpeğe gaz verdiği videoyu Hobbit filmindeki kovalamacayla tekrar yorumladım.

8. Smaug Giderayak Bard'a Taşlama Döşüyor - Bana Dönek Demiş İtin Birisi

Smaug birazdan öleceğinin farkında olmadan Bard ile alay ediyor.

9. 10. Yıl Marşı - Miğferdibi Müdafaası

Bu videoda Rohirrim karanlığın üstüne güneş gibi doğuyor.

10. As Bayrakları As

Rohanlılar aslında Türk mü sorusunun cevabı evet olmasa da maksat eğlenmek. İyi seyirler.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir