Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yeni Açılan Kapılar, Rüya Gibi Maaşlar! İşte 2018 Yılının En Gözde Meslekleri

-

Gün geçtikçe hızla gelişen teknoloji ile birlikte bazı meslek grupları göz ardı edilmeye, bazı meslek grupları ise daha gözde hale gelmeye başlıyor. Hatta oluşan ihtiyaçlara göre yepyeni meslekler doğuyor. Teknolojinin gelişimi gerek maaş olarak gerek gelişim olarak bu gruplara büyük katkı sağlıyor. 

Biz de sizler için 2018 yılının en gözde mesleklerini, ortalama yıllık maaşlarını ve bu sektörde çalışmaya başlayan insan sayısının, ihtiyaçlarının yüzdesel artışını derledik. Keyifli okumalar.

(Veriler 2018 yılında Amerika'da gerçekleşen araştırmalara göre oluşturulmuştur. Bundan dolayı maaşlar dolar cinsinden verilmiştir)

Kaynak: https://howmuch.net/articles/there-are-t...

1. Makine öğrenimi mühendisi

Bilgisayarlara açık bir şekilde programlanmadan veriyi "öğrenmek" (yani belirli bir görev üzerindeki performansı sürekli olarak iyileştirme) yeteneği vermek için genellikle istatistiksel teknikleri kullanan bir bilgisayar bilimi alanıdır.

Ortalama yıllık maaş: $136,241 

Geçtiğimiz yıla göre açılan pozisyon sayısı ve büyüme oranı: %166

2. Veri bilimcisi

Veri bilimi, veri madenciliğine benzer şekilde, yapılandırılmış veya yapılandırılmamış çeşitli biçimlerdeki verinin veya bilgi elde etmek için kullanılan bilimsel yöntemlerin, süreçlerin, algoritmaların ve sistemlerin disiplinlerarası bir alanıdır.

Ortalama yıllık maaş: $132,915 

Geçtiğimiz yıla göre açılan pozisyon sayısı ve büyüme oranı: %106

3. Göz doktoru

Göz doktoru, bildiğimiz göz doktoru. 😄

Ortalama yıllık maaş: $131,692 

Geçtiğimiz yıla göre açılan pozisyon sayısı ve büyüme oranı: %118

4. Bilgisayar vizyonu mühendisi

Bilgisayar vizyonu, dijital görüntülerden veya videolardan üst düzey bir verim elde etmek için bilgisayarların nasıl yapılabileceği ile ilgilenen disiplinlerarası bir alandır.

Ortalama yıllık maaş: $131,297

Geçtiğimiz yıla göre açılan pozisyon sayısı ve büyüme oranı: %169

5. Geliştirme işlemleri mühendisi (DevOps)

Geliştirme işlemleri, yazılım geliştirme (Dev) ve yazılım operasyonunu (Ops) birleştirmeyi amaçlayan bir yazılım mühendisliği kültürü ve uygulamasıdır.

Ortalama yıllık maaş: $125,714

Geçtiğimiz yıla göre açılan pozisyon sayısı ve büyüme oranı: %91

6. Agile (çeviklik) koçu

Çevik Takımlar, Çevik Koç rolüne ihtiyaç duymadan da Çevik yaklaşımları uygulayabilirler, ancak bu takımlar kendilerinden beklenen yüksek performansa ulaşamaz, Çeviklik gösteremezler. Agile koçları buna yardımcı olurlar.

Ortalama yıllık maaş: $120,142

Geçtiğimiz yıla göre açılan pozisyon sayısı ve büyüme oranı: %80

7. Chief estimator

İşletme bütçelerini, kadrolarını, iş atamalarını, maaşları ve performans incelemelerini yönetmek de dahil olmak üzere tahmin işlevlerini planlar, koordine eder ve yönlendirir.

Ortalama yıllık maaş: $116,848

Geçtiğimiz yıla göre açılan pozisyon sayısı ve büyüme oranı: %101

8. Full stack developer

Full stack developer, veritabanını tasarlar ve yönetir, sunucu tarafında web servislerini yazar, iş katmanındaki akışları yazar ve view dediğimiz önyüzleri oluşturur. Ön yüzlerdeki HTML ve XAML gibi kodları yazması beklenir.

Ortalama yıllık maaş: $111,640

Geçtiğimiz yıla göre açılan pozisyon sayısı ve büyüme oranı: %198

9. Satış Müdürü

Satış müdürleri; çalıştığı şirketin satış ve pazarlama politikasını belirleyen, satış tahminlerini ve hedeflerini etkili kılmak için istatistikleri analiz ederek izleyen ve müşteri portföyünün oluşturulması için çalışmalar yapan kişidir.

Ortalama yıllık maaş: $108,788

Geçtiğimiz yıla göre açılan pozisyon sayısı ve büyüme oranı: 42%

10. Eczacılık

Ortalama yıllık maaş: $107,584 

Geçtiğimiz yıla göre açılan pozisyon sayısı ve büyüme oranı: %42

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
semih-kurnaz

Gözünüz yiyorsa olun bu meslekleri de görelim sizleri de. Daha iki satır kod yazamayan, x ile y yi görünce yüzüne ışık tutulmuş tavsan gibi kalan insanlar yapay zeka,big data ve yazilim mühendisliği hakkında boş yapmasin lutfen

deadpoll

En iyi iş biyerde dayınız varsa torpilli iseniz milletin hakkını yiyerek kazandığınız paradır (!) Heycan yaratma kinaye yapıyorum ciddiye alıp duyar kasarsan zürriyetini s....

berk-andic

Satış Müdürü: Asgari ücret+Sgk+Sodexo :)

ekinezya

Hepsi mf lan

Görüş Bildir