Yemek Bloggerlarının Sizinle Asla Paylaşmayacağı Birbirinden Önemli 21 Sır

-

Yemek Blogger'ları sizinle tarifleri ve malzemeleri paylaşırlar elbette. Fakat onların yaşantısına ve işin detaylarına dair bildiklerimiz sınırlıdır. Blogger'ların sizinle asla paylaşmayacağı 21 sırrı Buzzfeed'den sizler için düzenledik.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/amypay/secrets-...

1. Mükemmellik zaman ister.

"Bir yemeğin görüntüsü, en az tadı kadar önemlidir. Bu yüzden fotoğraf çekmeye zaman ayırıyorum."

2. Yemek Blogger'ları yüzlerce farklı ve güzel masaya sahip değil.

"Instagram'da gördüğüm fotoğrafların birçoğunun arka planı gerçek değil. Ben bilgisayar çıktısı, ahşap parçası, çiniler ve duvar kağıdı örnekleri kullanıyorum."

3. Her şey en ince ayrıntısına kadar araştırılıyor.

"Hoşlanmayacağımı bildiğim bir yere asla gitmem."

4. Şimdilerde dünya yemek konusunda blog sayfaları ile dolup taşıyor.

"Blog sayfamın sürekli farklı bir şeyler söylediğinden ve yaptığından emin olmak zorundayım, anca böyle dikkat çekiyor."

5. Restoran açılışlarının pandomimden farkı yoktur.

"Genelde restoran açılışlarında insanlara menüyle birebir benzeyen lezzetleri çok nadir servis ederler. David Bowie'nin bütün kariyerini sadece The Laughing Gnome üzerine kurmak gibi bir şeydir bu."

6. Ne kadar çok yemek, o kadar çok spor.

"Her ne kadar takipçilerim için sürekli bir lezzet tatmak ve hepsini yemek gerekse de, yediğim kadar spor yapmak zorundayım."

7. Birçok şey yalnızca görünen kısım. Bir de arka planda yapılması gereken işleri bilseniz...

"Zamanımın çoğunu blog yöneticisi olarak geçiriyorum (planlama, gezme, tatma, e-posta yollama, sosyal medya vs.). Restoranlara gitmek, gönderi yazmak, yemeklerin fotoğraflarını çekmek ve paylaşmaktan bahsetmiyorum bile."

8. Artıklar, hiçbir zaman artık değildir.

"Her yemek yaptığımda köpeğimi besliyorum. Adı Waffle ve kendisi cidden iri kemikli bir minnoş. Kötü bir alışkanlık lakin bırakmak için de acelem yok."

9. Az ama öz.

"Tarifte gördükleriniz hiçbir zaman yapılanın hepsi değildir. Fotoğraflar yalnızca estetik kaygılardan ötürü o şekildedir. Ben fotoğraf çektikten sonra artanları da üstüne ekliyorum mesela."

10. Boş zaman denilen bir şey yok.

"Yüz yüze birçok etkileşim kuruluyor, özellikle akşam etkinliklerinde. Bütün gün çalıştığını göz önünde bulundurduğunda bu gerçekten çok zor oluyor."

11. Yemek yazarı olmak demek, aşçılıkta iyi olacaksın demek değildir.

"Biz hepimiz harika aşçılar değiliz. Kendi yaptığım Crema Catalana'nın üstü karbonla kaplı ve altı da tam oturmayan krema ile dolu."

12. Malzemeler lükse girer ama süslemeler asla!

"Bu tarz süs eşyalarını seviyorum, fakat bunların çoğu ikinci el. Güzel bir tabağa veya süslü bir kaseye en fazla 250 lira harcama yaptım."

13. Bir şeyler yapıyormuş gibi çekilmesi için poz vermek gerçekten hiç de eğlenceli değildir.

"Burada beni belli bir mesafeden malzemeleri serpiştirirken görüyorsunuz, bir de hafiften gülerken. Ama gerçekten gülmüyorum. Dolayısıyla biraz tuhaf oluyor bu."

14. Bir kitle yaratmak tamamen etkileşim ile ilgili.

"Bir kitle yaratmak gerçekten çok zahmetli bir iş. Twitter ve Facebook'ta insanlarla etkileşime giriyor, onlarla ilgileniyorsun. Bir yandan da Instagram'da fotoğraflar paylaşmaya uğraşıyorsun."

15. İş asla bitmez.

"Bu işin en büyük kısmı sahne arkasıdır diyebiliriz."

16. Bütün gece yemek yemek, ertesi günü komple tuvalette geçirmek demek.

"Bazen restoranlar benden çeşitli lezzetlerini de denememi istiyorlar ve beni acılı, baharatlı, tatlı ve asitli yiyecekler bombardımanına tutuyorlar. Restoranda yediklerimin acısı ertesi gün çıkıyor."

17. Yaratıcılık bu işi ileri götürebilir.

"Tarifler çalıyorum ama şimdiye kadar hiçbir tarifi değiştirmeden veya zenginleştirmeden yayımlamadım. Bir tarif yalnızca ilerlediğinde var oluyor."

18. Blogger olmak parayla değil, sevgiyle ilgili.

"Kazandığım her para blog sayfam için gereken kamera malzemelerine, malzemelere, tasarımlara, süslere gidiyor. Instagram'daki paylaşımlarımı güzelleştirecek şeylere harcıyorum."

19. Kediler de bazen kendi yöntemleriyle olaya dahil olmak için zorlarlar.

"Kedim evde hazırladığım yemekleri her zaman tıkınmaya çalışıyor. Gece yarısı fotoğraf seansları."

20. Yemek Blogger'ları ne zaman bir araya gelse, orada mutlaka bir cümbüş vardır.

"Bedava içki olan bütün etkinlik davetlerini kabul ederim."

21. Yazılmaya ihtiyacı olan her şeyin yenmeye ihtiyacı vardır.

"Düzenli olarak akşam yemeklerinde pasta yerim. Tarifleri test etmek konusunda çok fazla zaman harcıyorum ve sıklıkla sonucunda öğünlerimin yerini alıyorlar."

ONEDİO YEMEK SUNAR!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir