Yazar Erkeklerin Muazzam Yakışıklı Olduğunun 15 Kanıtı

-

Şüphesiz kalemleri kadar kendileriyle de dikkat çeken yazarlar var. Yakışıklılıkları, karizmaları, seksilikleri dillere destan. Peki ama hangileri onlar? İşte, Yazar Erkeklerin Muazzam Yakışıklı Olduğunun 15 Kanıtı!

1. Türkçe Edebiyat'ın en güçlü seslerinden yakışıklılar yakışıklısı Oğuz Atay

Oğuz Atay güzel gözleri, hoş bıyıklarıyla gerçek bir beyfendi yakışıklılığına sahiptir. Atay ilk evliliğinden olan kızı Özge'yle, tek çocuğu olan bir kız babasıymış. Tutunamayanlar ve Tehlikeli Oyunlar'da "Sevin'e" ithafını gördüğümüz Sevin Seydi ise Atay'ın hayatına en derin izleri bırakan gerçek tutkusu, büyük aşkıdır. Atay'la beraber olmadan önce Seydi, Atay'ın en yakın arkadaşı Uğur Ünel ile evlidir. Fakat bu bir ihanet değildir. Aynı dönem Atay ve Seydi başkalarıyla evlidir. İkisi de boşandıktan bir süre sonra beraber yakınlaşmaya başlarlar.

2. Bir diğer yakışıklı da Nazım Hikmet

Bilindiği üzere Nazım Hikmet edebiyatımız en yetenekli ve güçlü seslerinden biri olduğu kadar en yakışıklı ve çapkınlarından. Piraye'ye, Semiha Berksoy'a, Vera'ya, Yelena Yurçenko'ya bakılırsa karşı konması da güç biriymiş. Ancak sadakat duygusuna pek de sahip olduğunu söyleyemez. Piraye'yle beraber olduğu dönem Semiha Berksoy'la olan ilişkisi buna en açık örnektir. Hatta aynı yaşanan bu iki ilişkiyi şu dizeyle dile getirmiştir:

“Bir gönülde iki sevda olamaz
yalan
olabilir.”

3. Çekiciliğin ve seksiliğin doruk noktası Albert Camus

Albert Camus her türlü marifeti bir araya toplayan bir İsveç çakısı adeta. "Hayat ve ahlak hakkında bildiğim her şeyi futboldan öğrendim" diyen seksi filozof bir dönem futbol bile oynamış ve 46 gibi erken bir yaşta hayatını kaybetmiştir.

4. Her yaşının ayrı bir güzelliği olan Murathan Mungan

Murathan Mungan gençliğinden bu yana Türkçe Edebiyat'taki en çekici, en seksi yazarlardan biri. Aynı zamanda kendi de bir eşcinsel olmakla beraber edebiyatta eşcinsel söylemin en önemli temsilcilerinden. Bir dönem Yeni Türkü solisti Derya Köroğlu ile ilişkisi olduğu gündeme gelmişti ancak Derya Köroğlu heteroseksüel ve evliydi. Bizden duymuş olmayın çok da kibirli diyorlar Mungan için! Eee bu çekiciliğe olacak o kadar!

5. Kendine has karizmasıyla Melih Cevdet Anday

Rakı'ya "çok zor alıştım şu merede" diyen Anday şüphesiz edebiyatımızda rakı masasına en çok yakışacak en ağır karizma isimlerden. Kendisi de rakıya ve kumara oldukça düşkün olacak ki Nurullah Ataç, Anday için "rakıdan, kumardan fırsat buldukça şiir yazar" demişti. Sonra tabii üzerinize afiyet gelsin kavga dövüş, gürültü patırtı. Büyük şair 89 yaşında solunum yetersizliğinden hayatını kaybetmiştir.

6. Çatık kaşlı bir filinta Kemal Tahir

Çatık kaşlı filinta Kemal Tahir'in yakışıklılığı da soluk kesmiş olacak ki zamanında söylentilere sebep olacak bazı aşklar yaşamıştır. Nazım Hikmet, Sovyetler Birliği'ne gittiğinde Kemal Tahir'in Münevver'le aşk yaşadığı söylenir. Bu söylentiler ne kadar doğrudur bilinmez ancak Nazım Hikmet'in güvenini sarsmış; Münevver'den ayrılmış ve Kemal Tahir'den uzaklaşmıştır.

7. Dünya Edebiyatı'nın onaylı yakışıklılarından F. Scott Fitzgerald

F. Scott Fitzgerald yakışıklılığıyla, iyi yazarlığıyla, mey dostluğuyla aşık olunacak erkek modeli olabilir. Gerçi bir de eşi Zelda'ya sormak lazım ancak maddi olarak çetin bir hayatı olmasa da manevi olarak zor bir yaşamı olduğu ve eşi Zelda'dan çok çektiği söylenir Scott'ın. Zelda için "Başarılı bir erkeğin hayatını mahveden kadınlara en iyi örnek” deseler de biz yine de uzun ruhsal bunalımlardan ötürü şizofreni teşhisiyle hastaneye kaldırılan Zeldacığımıza fazla yüklenmeyelim.

8. Sakalsız da seksi olunabileceğinin kanıtı Jack Kerouac

Beat Kuşağı öncülerinden ve en ses getiren yazarlarından Jack Kerouac kendi deyimiyle "tuhaf, yalnız, çılgın" biriymiş. Biz bunlara bir de seksiler seksini ekliyoruz. En bilindik eseri Yolda'dan bilindiği üzere adeta bir gezgin olan Kerouac 47 yaşında annesiyle beraber yaşadığı hayata gözlerini yummuştur.

9. Sade karizmasıyla Dan Brown

Kitapları bir dönem ellerden düşmeyen yazar Dan Brown'un tuhaf bir çekiciliği, sade karizması var. Kitaplarındaki sanat-din-bilim üçgenini çok iyi kotarışında ilahiyat müzisyeni bir annenin ve bilim adamı bir babanın oğlu oluşunun büyük etkisi vardır.

10. Yeşil gözleriyle masum bir güzellik olan Jonathan Franzen

Jonathan Franzen'ın yeşil gözlerinin masumiyetine kanmamak gerek. Zira kendisi sapına kadar bir aslan burcu erkeği. Kitaplarından da ne kadar ihtiraslı biri olduğu aşikâr, bize kalırsa pek güvenilecek erkek modellerinden değil...

11. Çağdaş Türkçe Edebiyat'ın iyi öykücülerinden Mahir Ünsal Eriş

Bugünün edebiyatının en yakışıklılarından biri de Mahir Ünsal Eriş. Naif öykülerinden anladığımız kendi de naif bir beyfendi olan Eriş, şu günlerde kendi gibi yazar olan Oylum Yılmaz'la evli.

12. Kalemi kadar karizması da konuşan isim Yalçın Tosun

Oldukça iyi bir öykücü olan Yalçın Tosun oturmuş bir karizması olan yazarlardan. Eserlerinde anne, baba ve aile meselelerine kafayı en güzel şekilde takıp anlatmış olsa da kendisi de bir babadır.

13. Çağdaş Türkçe Edebiyat'tan serseri tipli bir filinta Hakan Bıçakcı

Günümüzün bol yetenekli isimlerinden biri Hakan Bıçakcı; kendisinin kitapları kadar çizimleri de iyi. Üzerine bir de yakışıklı! Bizden duymuş olmayın kendisi için biraz da "saman altından su yürüten" tiplerden diyorlar. Sonuçta, erkek işte!

14. Yaş aldıkça karizması artan bir isim Neil Gaiman

Gençliğinde ne kadar tipsizse yaşlandıkça onu telafi edecek kadar güzelleşti Neil Gaiman. Saçlar, sakallar ve o güzelim beyazlar kendisine ayrı bir karizma kattı. Ancak, belki de aile babası olmaktan gelmiştir bunlar. Gaiman, uzun zamandır Amanda Palmer ile evli ve küçük bir de oğulları var. Allah saadetlerini bozmasın. 🙏🏻

15. Baş döndürücü bir seksilik Oscar Wilde

Seksiler seksisi Oscar Wilde oldukça modern ve renkli bir kişilikmiş. "Hayatları boyunca sadece bir kez seven insanlar geri zekalıdır. Onlara sorarsanız bunu sadakatleri ve doğrulukları ile izah ederler. Bana kalırsa, tembellikleri ve hayal gücü yoksunluklarındandır" diyerek hayatı doyasıya ve hiçbir kurala bağlı kalmadan yaşamak istediğini belli etmiştir zaten. Aslına bakarsanız yaşamıştır da! 😉

Bonus: Yorumlarda hatırlatılması üzerine Turgut Uyar!

Onca yazar erkek içinde Tomris'in en çok ona tutulduğu böyle bir karizmayı nasıl atlamışsak!

Sizin favori yakışıklı yazarlarınızı da yorumlara bekliyoruz! 😉

Onedio Yaşam'ı Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
katarina

#15 ve seksilik cidden mi?

gunesliler

Yazar olarak en karizma adam M.K. ATATÜRK' tür. Hem de pek çok alanda sağlam eserler vermiştir... NUTUK' da seneler evvel

gunesliler

Editör beni neden koymadın!? Hayır kıskanmadım da. neden yanii...!?

kova-kaleci

Onur Ünlü

leydiburj

Ernest Hemingway👌

Görüş Bildir