Borcunu Ödeyemeyince Yavuz Selim Camisi'nin Elektriğini Kestiler!

 > 
464PAYLAŞIM

İçinde Yavuz Sultan Selim'in türbesinin de olduğu İstanbul Yavuz Selim Camisi'nin yetkilileri bir süredir biriken elektrik borcunu ödeyemedi. Bunun üzerine BEDAŞ yetkilileri caminin elektriğini kesti, ayrıca aboneliğini de iptal ederek elektrik sayacını söktü.

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre, İstanbul'un en büyük camilerinden Yavuz Selim Camisi'nin görevlileri, CK Enerji Boğaziçi Elektrik'e bir kaç aydır fatura borçlarını ödeyemedi.

Bunun üzerine camiye gelen BEDAŞ görevlileri caminin elektriğini kesti. Bununla yetinmeyen BEDAŞ, caminin elektrik aboneliğini de iptal ederek sayacı ve kabloları söktü.

Para yatırıp yeniden abone olmaları istendi

Caminin elektrik parasını cemaatten toplayan görevliler, faturaların ödenmesi ve elektriğin yeniden verilmesi için müracaat etti. Ancak Boğaziçi Elektrik'ten kendilerine yapılan açıklamada, aboneliklerinin iptal olduğu, bu nedenle yeniden para yatırarak abone olmaları gerektiği bilgisi verildi.

Isıtma giderleri cami bütçesinden karşılanıyor

Camilerin elektrik giderleri devlet, belediyeler ve hayırseverler tarafından karşılanıyor. Cami içindeki aydınlatmalar devlet, minare ve dış aydınlatmalar ise belediyelerin sorumluluğu altında. Cami içinin ısıtılması konusunda ise farklı bir sayaç ve elektrik aboneliği gerekiyor. Ve ısınma giderleri cami bütçesinden karşılanıyor.

Cami buz kesti, cemaat mağdur oldu

Elektrik olmadığı için ısıtılamayan caminin içi ise adeta buz gibi. Bu nedenle cami cemaatinin çok ciddi mağduriyetler yaşadığı öğrenildi.

Yılın sadece 5 ayı kullanılan ısıtma sistemleri için Boğaziçi Elektrik yetkililerinin hiçbir gerekçeyi kabul etmediği, cami yetkililerinin "Bize biraz zaman verin. Hayırseverlerden para toplayıp ödeyeceğiz" teklifini ise görmezden geldiği kaydedildi.

Caminin elektriğinin kesilmesi sosyal medyada da gündem oldu...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir