Yaşadıkları En Garip Dolandırılma Hikayelerini Paylaşarak Ağlanacak Halimize Güldüren Takipçilerimiz

2.1bPAYLAŞIM

Herkes güzel dolandırılmış gerçekten! 😁

Twitter'dan takipçilerimize bu soruyu sorduk 👇

1. Ardından gelen cevaplar ise hepimizi eğlendirdi 😅

ceyov

2. 

iconatotti

3. 

Tetahr1

4. 

errorisst

5. 

arkdaslar

6. 

nt_nidemben

7. 

Filiztekirr

8. 

zeuuxca

9. 

veganfithuman

10. 

1hasansahin

11. 

ata_bahar

12. 

znursarko

13. 

vekilsadik

14. 

medeniusul

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bayan-goz-yasi

annem babam tarafından 1.000.000 TL Kredi borcunda bırakıldı. 10 yıldır görmüyorum ve görmek de istemiyorum. Gerçekten böyle bir şey oldu..atmıyorum

corpse-bride

dilencılerın mercedes ,uc katlı daıre sahıbı olmas.ı bunun ustune tanımıyorum ya

soyledim-gitti

Bir yakınım için TV alacaktım. Baktım istanbulbilisimde 300TL daha ucuz ama 2 hafta sonra teslim edilecek görünüyor. Yakınım acelesi olmadığını söyleyince siparişi verdim. 2 hafta geçince telefonla aradım "sevk de geçikme olmuş önümüzdeki cuma gelecek" dediler. Gelmedi:) Bu şekilde önümüzdeki cuma diye diye 2-3 hafta bekledim. Yakınımı ben yönlendirdiğim ve parayı peşin gönderdiğim için az daha bekleyeyim düşüncesinde oluyor insan. Parayı peşin vermemin üzerinden neredeyse 6-7 hafta geçtikten sonra iade istedim. 10 iş günü içinde iade edeceğiz dediler. 10 iş günü geçti iade gelmedi. Muhasebe çok yoğun, işte sizin sıranız atlanmıştır şudur budur derken tam 39 gün sonra parayı hesaba yatırdılar. Sonra şikayetvar'dan gördüm ki tek mağdur ben değilmişim. Sonuçta parayı iade aldığım için dolandırıcılık diyemem tabii ama hem bu kadar süre TVsiz kalmış oldum hem de bu sürede param onların elinde kalmış oldu.

soyledim-gitti

Askerliğimi yaparken daha önce askerden kaçmış bir çocuk getirdiler birliğe. Çocuk ilk bir iki hafta herkes tarafından çok sevildi, acıdık çocuğun yaşadığını anlattığı olaylara. Bir gün üzüntülü üzüntülü otururken gördüm. "abi, babam PTT'ye yetişememiş. Bana göndereceği para iki gün sonra gelecek. O zamana kadar kantinciye de borçlu kaldım" falan filan demişti. Çıkartım 20TL vermiştim iki gün sonra geri ödemek üzere. Tabii o para o PTT'ye hiç gelmedi:) Bir iki hafta sonra yatakhanede bir arkadaş "yahu şu XX'de 2 haftadır beni oyalıyor, 50 TL borç verdim hala ödemedi" dedi. O sırada her yataklardan sırayla şu sözler yükseldi: -Ohaa ben de 40 TL vermiştim. -Ben de 30 vermiştim. -ben 70 vermiştim...:D Utandığım için ben de 20 vermiştim diyememiştim:D Herif herkesi sıradan geçirmiş. sonra yine askerden kaçmıştı.

soyledim-gitti

Galiba 10 yaşlarındaydım. Kuş yemi satan bir çocuk elinde bir bardak yem ile yanıma geldi, kuşlara yem atmak ister misin dedi. Hayır dedim. Bardaktan bir avuç yem aldı ve bana uzatıp al bu benden dedi. Ben de saf saf aldım attım kuşlara. "Hadi parasını ver de gideyim" dedi:) Hemen ailemi aradı gözlerim ama onlar da farketmeden uzaklaşmışlar. Bir bardak yem parası verip koşa koşa gidip annemlere kızmıştım neden yanımda durmuyorsunuz diye :)

Görüş Bildir