Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yaşadığı Aşklarla Gündemden Düşmeyen Muhalif Özgür Mumcu ve Yeni Saçları

131PAYLAŞIM

Türkiye’nin tanınmış gazetecilerinden olan ve bir suikast sonucu hayatını kaybeden Uğur Mumcu’nun oğlu Özgür Mumcu kimdir diye merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. 

Yaşadığı ilişkileriyle gündemden düşmeyen yakışıklı yazar Özgür Mumcu'nun hayatına doğru kısa bir yolculuğa çıkıyoruz...💃

Ünlü gazeteci Uğur Mumcu ile siyasetçi eşi Güldal Mumcu'nun ilk çocukları olan Şinası Özgür Mumcu, 1977 yılında İstanbul'da dünyaya gözlerini açtı.

Bildiğiniz üzere, Türkiye’nin tanınmış gazetecilerinden Uğur Mumcu, 1993 yılında bir suikast sonucu hayatını kaybetmişti. Özge isminde bir kız kardeşi olan Özgür'ün annesi Şükran Güldal Mumcu ise CHP İzmir Milletvekili ve TBMM Başkan Yardımcısı idi.

Henüz 15 yaşında babasını kaybeden Özgür'ün başarılı bir eğitim hayatı oldu.

1995 yılında, Ankara Büyük Kolej’den mezun olan Özgür, daha sonra Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okumaya başladı.

2003 yılında Sorbonne Üniversitesi'nde doktorasını yapan Mumcu, sonrasında Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde asistanlık yapmaya başladı.

Fransa'nın ünlü Sorbonne Üniversitesi'nde Uluslararası Hukuk ve Uluslararası Örgütler Hukuku doktorası yaptı.

2007 yılında yazdığı yazılarla dikkatleri üzerine çeken Özgür, halen Galatasaray Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır.

O yıllarda Özgür Mumcu; aralarında Ulaş Bayraktar, Burak Cop ve Sinan Altuç gibi genç kuşak yazarlarının da bulunduğu Yeni Söz gazetesindeki yazılarıyla dikkatleri üzerine çekti.

Akademisyen olarak mesleğini sürdüren Mumcu, çeşitli gazetelerde yazarlık kariyerine devam etti.

2009'da Birgün gazetesine muhalif yazılarıyla destek veren Mumcu, daha sonra 2010'da Radikal gazetesinde yazarlık kariyerinin en parlak dönemini yaşadı.

Babasının izinden giden Özgür Mumcu, 1 Ağustos 2014'ten bu yana Cumhuriyet gazetesinde yazarlığa devam etmektedir.

Yazdığı yazılar ve şiirler kadar yakışıklılığıyla da kadınların kalbini eriten Özgür'ün, biraz da özel hayatına değinelim...

Özgür Mumcu, 2007 yılında, gazeteci ve yazar Ece Temelkuran ile dünya evine girdi fakat bu evlilik yalnızca 2 yıl sürdü.

Paris'te tuhaf tesadüfler sonucu birbirlerine aşık olan ikili, bir telefon görüşmesi sırasında evlenmeye karar verdiler. Eşinden "O benim kahramanım." diye söz eden Ece, eşiyle nasıl tanışıp aşık olduklarını "Ağrının Derinliği" isimli kitabında anlattı. Fakat bu büyük aşk, yalnızca iki yıl sürdü ve 2009 yılında sona erdi.

Bir süre adı kimseyle anılmayan Özgür Mumcu, 2012 yılında güzel şarkıcı Sıla ile aşk yaşamaya başladı.

Aradıkları aşkı birbirlerinde buldukları söylenen çiftin ilişkileri, yaklaşık 2 yıl sonra son buldu.

Söylentilere göre, ilişkilerinin son aylarında sıkça tartışan çift, 2014 yılında kıskançlık sebebiyle ilişkilerini sonlandırdı.

Çapkın Özgür, Sıla'yla olan birlikteliğinin ardından, Megastar Tarkan'ın eski sevgilisi Bilge Öztürk ile öpüşürken kameralara yakalandı.

2015 yılında, avukat Bilge Öztürk ile bir mekan çıkışı kameralara yakalanan Özgür Mumcu, çekilen fotoğraflar yüzünden panikleyip fotoğrafların silinmesini istedi. Hatta, fotoğrafları silmeleri için muhabirleri para bile teklif etti. Bilge Öztürk ise muhabirlere dönerek "Sevgilimiz var, mahvoluruz." dedi.

Yaşadığı magazinsel aşklar nedeniyle bazı kesimler tarafından eleştirilen yakışıklı gazeteci, Sıla’dan sonra aşk yaşadığı Bilge Öztürk ile de yollarını ayırdı.

Yaşanan olay sonrası sevgilisinden ayrıldığını açıklayan Mumcu, bundan kısa bir süre sonra oyuncu Sezin Akbaşoğulları ile görüntülendi.

Gece geç saatlere kadar eğlenen çift, muhabirleri görünce şok oldu. Özgür Mumcu, yine fotoğraflarının silinmesini istedi. Hatta, fotoğraflarının yayınlanmasını engelletmek için birçok tanıdığını devreye soktu. Fakat çapkın yazar, bu çabasında da başarılı olamadı.

Çapkın yazar Özgür Mumcu ve oyuncu Sezin Akbaşoğulları, Ocak 2015’ten beri birlikteler... 💞

Uzun süredir oyuncu Sezin ile aşk yaşayan Özgür, geçtiğimiz gece Cihangir'de sevgilisiyle yürürken görüntülendi.

Mumcu, kısa saçlarıyla dikkat çekti.

Yeni tarzıyla dikkat çeken Özgür Mumcu, kısa saçlarıyla ilgili "Sevgilimin isteğiydi, güzel olmamış mı?'' diyerek muhabirlerin yorumlarını sordu.

Saçlarını sevgilisi yüzünden mi kestirdi yoksa ısınan havalardan mı bilinmez; biz Özgür'ün bu yeni halini oldukça beğendik. ❤️

Peki siz, Özgür Mumcu'nun kısa saçlarıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?

Beğendim, yüzü gözü ortaya çıkmış.
Beğenmedim, önceden daha yakışıklıydı.
Umrumda bile değil!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ayna-efendi

Babasına layık evlat olamadı, babası tam bağımsız Türkiyeden yanaydı, pkk ve diğer terör örgütlerinin karşısındaydı, oğlu ise pkk yandaşı

zeynep-tuncer

Altından ne 💩 çıkacak diye başlıkları okuyarak geldim, bir şey çıkmadı. Umrumda değil butonu için teşekkürler. ---Ayrıca neden içeriğe rahmetli Uğur Mumcu ile başladık onu anlamadım, gayet de magazindi bu okuduğumuz

ohyes

memetali duymasın!!!!

unknown_member

Başka yerden geliri vardır kesin. Akademisyen maaşıyla o hatunlar idare edilmez. Kendimden biliyorum.

iki-cocuk-babasi

Gürdal değil Güldaldır o.

Görüş Bildir