Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yalnızlık ki En Çok Yakışandır İnsana: Yalnız Olduğunuza Şükretmek İçin 15 Sebep

 > 
541PAYLAŞIM

Yalnız kalmak sürekli yerilen bir olgudur. Yalnızlarla dalga geçilir hep ancak yalnızlık bir zorunluluk değil bir tercihtir. İyi bir tercihtir. Bu tercihi yapmak için sebepleri sıraladık sizler için.

1. Kendine güveni arttırır yalnızlık. Tek başına da hayatını rahatça sürdürebildiğini gören insan için sevgiliye hiç de ihtiyaç olmayacaktır.

2. Sevgililik her açıdan içinde dert barındırır. Ünlü bir sözde dendiği gibi: İki sevgilimle de talihim kötü gitti. Birincisi beni terk etti, ikincisi terk etmedi.

3. Yalnızlık yaratıcılığı arttırır. Yalnızlık Allah'a mahsustur denmesinin asıl sebebi budur.

4. Yalnızlık kendinize ayıracağınız vakti de katbekat arttıracaktır. Kendinizi yürüyüşe bile çıkarabilirsiniz.

5. Sevgililiğin de iyi yanları yok değildir. Mesela yalnızlığın değerini daha iyi anlamanızı sağlar.

6. Hesap vermeniz gereken kimse yoktur yalnızken. Sürekli nereye gittiğinizi, ne yaptığınızı bilmek isteyen insanlar yoktur. Özgürsünüzdür.

7. Yalnızlık sorumluluk almayı öğretir. Sevgili sahibi olmak ise sorumluluğu nasıl üstünüzden atacağınızı öğretir. Hayatta hangisi daha faydalıdır, seçimi size kalmış.

8. İstatistiklere göre yalnız erkeklerin erken boşalma veya sertleşmeme gibi cinsel sorunları olmuyor. Çünkü bir cinsel hayatları yok. Her şerde bir hayır vardır.

9. Yalnız kalamamak güçsüz insanların zayıflığıdır. Güçlü insanlar yalnız kaldıkça daha da güçlenir.

Bana yalnızlığın fotoğrafını çekebilir misin Abidin...

10. Yalnızlık, altından tek başına kalkabileceğiniz kadar kolay bir iştir. İki kişilik yalnızlık olmaz.

11. Kelliğin en çok yakıştığı adam Foucault'ya kulak verelim: "Eğer bir kişi yalnız olmayı beceremiyorsa, başkalarıyla bir arada olmayı da beceremez."

12. Yalnızlık demek, sevgiliyle yapılacak saçma sapan son görülme kavgalarının olmaması demektir.

13. Erkekler için sevgiliyle romantik komedi izlemek dünyanın en mutluluk verici ikinci şeyidir. Birincisi ise "dünyada var olan diğer her şey"dir.

14. Kadınlar için ise sevgiliyle futbol izlemek vazgeçilmez bir zevktir. Bayılırlar kadınlar böyle şeylere. Ve hastaneye kaldırılırlar.

15. Tabii ki sevgililik fırsatlarını tepin demiyoruz. Örneğin sevgilimle ben çok mutlu bir 20 yıl geçirmiştik. Ve sonra da tanıştık.

Karar sizin.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
enk-capital

"Kendinle o kadar meşgulsün ki kimseyi gördüğün yok" "Niye böylesin niye bu kadar yabanisin?" "Sevgili olmayı beceremiyosun sen! Bencilsin! Sadece kendini seviyosun. Kendini önemsiyosun!" "Kibirli ve bencilsin!" "İnsanları bu kadar küçümsediğin için ömür boyu yalnız kalacaksın!" "İnşallah ömür boyu yalnız kalırsın! İnşallah seni de bu kadar incitirler!" "Kendini tanrı mı zannediyosun sen? Bi sen varsın öbür herkes senin için var! Sen Allahsın biz zavallılar da kulların mıyız?" ... Sıradan insanların sıradan zırvalarıyla kafanız meşgul olsun istemiyosanız, yalnızlık sizin için biçilmiş kaftandır arkadaşlar.

Gizli Kullanıcı

Sondaki inceeeeee :D

babahakki

Yalnızım ama 2 dk da boşalıyorum , ne iş?

sound

evet çaydanlıkla dertleşip kendi kendime tavla oynadığım zamanları saymassak bencede güzel bişey..

corpse-bride

yalnızlığın güzel olan yönleri vardır belkı coktur bıle ama ınsanı o kadar cabuk ,hızlı yorar kı bunu ancak gercek manada yalnızlık yasayan ben gıbıler anlar ve o vakıt keskeler baslar

Görüş Bildir