Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yalnız Yaşamanın İnsanı Çok Daha Güçlü Bir Hâle Getirdiğinin 17 Net Kanıtı

-

"Yalnızlık", nedendir bilinmez, kulaklarımızda hüzünlü bir etki yaratan, pek nâdir olumlu bir anlam çağrıştıran bir kelimedir sevgili dostlar. Ancak yalnız yaşamak ve hayata tek başına göğüs germek aslında insan için benzeri bulunmaz bir öğretmendir. Yalnız yaşayan insanların çok güçlü bir karaktere sahip olmasının sebebi de tam olarak budur. İşte yalnız yaşayan ve kendisine bir hayat kurmaya çalışan tüm gönül dostları için derlediğimiz 17 benzersiz özellik:

1. Hayatınızı kendiniz belirler; kimseye dayanmadan yaşamayı öğrenirsiniz.

2. Çoğu insanın baş etmekte güçlük çektiği yalnızlık ile barışır; hem hayatınızdaki insanların, hem de yalnızlığın değerini anlarsınız.

3. Dışarıdaki tüm insanların sizi aileniz gibi koşulsuz sevmediğini anlar, iyi ilişkiler kurmak için çaba sarf etmeye ve fedakârlık yapmaya başlarsınız.

4. Kendi gücünüzle yapabileceğiniz şeylerin farkına varır, hayatınızı her gün yeniden yaratmak için çaba göstermeye başlarsınız.

5. Kendinizin çok daha iyi farkına varır, kendinizle iyi vakit geçirmeyi öğrenirsiniz.

6. Paranın kıymetini çok daha iyi anlar, hayatınızı sürdürmek için harcamalarınıza dikkat etmeye başlarsınız.

7. Sorumluluk almanın önemini öğrenir, limitlerinizi zorlarsınız.

8. Aldığınız kararların ne gibi sonuçlar doğurabileceğini ve sizi nasıl etkileyebileceğini ölçüp tartar, daha mantıklı kararlar alırsınız.

9. Başkalarını suçlamanın ve devamlı şikâyet etmenin anlamsızlığını kavrar, kendi davranış ve söylemlerinizin sonuçlarıyla yüzleşirsiniz.

10. Hayatın getirdiği kaçınılmaz zorlukların tek başınıza üstesinden gelmeyi öğrenir, diğer insanlara göre daha fazla tecrübe ve bilinç geliştirirsiniz.

11. Devamlı kendinizi başka insanların varlığıyla oyalamadığınız için kendinizden kaçmaz, uzun uzun düşünmeye zaman bulursunuz.

12. İnsanın sosyal bir varlık oluşunun ancak tam olarak yalnız kalmakla anlaşılabileceğini fark eder, düzenli bir hayat yaşamak için başka insanların yardımına ihtiyacınız olduğunu kavrarsınız.

13. Yemek yapmaktan bulaşık yıkamaya, ampul değiştirmekten temizlik yapmaya kadar pek çok şey öğrenir; hayata dair pratik bilgilerinizi geliştirirsiniz.

14. Kendi yaşadığınız durumlarla birlikte diğer insanları daha iyi anlamaya başlar, onları oldukları gibi kabul eder ve yardım etmeye çalışırsınız.

15. İnsanın içinde nasıl bir potansiyel güç taşıdığını öğrenirsiniz; insan gücünün sınırlarının yalnızca zihnimize inşa etmiş olduğumuz sınırlar olduğunu anlarsınız.

16. Kendinize sıfırdan bir dünya yaratır ve bu dünyanın kıymetini bilerek ona sıkı sıkı sarılırsınız.

17. Ve tüm bunları yapabildiğinizi gördüğünüz zaman, ne kadar güçlü bir insan olduğunuzun farkındalığını ve mutluluğunu yaşarsınız.

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
freedom667

yalnız olmanın güzel bişi olduğunu düşünenler hiç hayatlarında 2 dk bile yalnız kalmamış kişilerdir. yıllarca yalnız yaşayıp kafayı yersiniz aynı benim gibi.

huseyin-uzun5

Yalnız yaşamak ve hayata tek başına göğüs germek aslında insan için benzeri bulunmaz bir öğretmendir. Yalnız yaşayan insanların çok güçlü bir karaktere sahip olmasının sebebi de tam olarak budur. *** Ve neticesinde...EBEDİ HAYATTA KALİTELİ YAŞAM ELDE ETMEK İÇİN ÇALIŞIR,GAYRET GÖSTERİRSİNİZ. Hırs, başarıya giden yoldur.

observer

Bütün bu tecrübeler ve bakış açılarının keşfi için gerçekten faydalı bir deneyim ama çok uzatmamak lazım kötü alışıyor insan, sonra insanlar yüzünden kendinle başbaşa zaman ayıramayınca çok bunalıyorsun

ervin

İçeriği hazirlayan arkadas yalnız kalmaktan hoşlanmıyor galiba. Bence yalnız yasamak harika ve asosyal olmakla alakası yok. Arkadaslarin yine arkadaslarin. Yine bulusuyorsun, takiliyorsun ve hatta yalnız karar verebildigin icin kafana göre evine davet edebiliyorsun ve tamamen senin canın ne zaman isterse. Melankolik olmaya gerek yok :D

selenay-diyar

ya da sosyopat olup çıkarsın

Gizli Kullanıcı

sosyopatlıkla ne alakası var ayrıca sosyopat olunmaz genlerle gelen yani doğuştan gelen birşey

Görüş Bildir