Görüş Bildir
Haberler
Yakında Bunları Yiyeceğiz! 2018'de Hayatımıza Girmesi Beklenen 13 Trend Yiyecek

Yakında Bunları Yiyeceğiz! 2018'de Hayatımıza Girmesi Beklenen 13 Trend Yiyecek

Fulin
17.11.2017 - 14:17

Yemeğin trendi mi olur demeyin, bal gibi oluyor. Kinoa, chai, acai gibi yiyecekler birkaç yıl önce isim olarak bile bilinmezken şimdi her yerde bulunabiliyor. Bu sebeple her dönemin kendine özgü trend yiyecekleri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz. Organik gıda ve trend uzmanlarına göre 2018'de tüketilecek trend yiyecekler belli oldu. İşte herkesten önce bilmeniz için yeni yılın yiyecek trendleri.

1. Mantarlı çay ve kahve

1. Mantarlı çay ve kahve

Kulağa tuhaf gelebilir ama hali hazırda zaten bazı mantar türleri kahve üretiminde kullanılıyor. İçerdiği antioksidan ve bağışıklık sistemi güçlendirici özellikleriyle mantarlı çay ve kahveler çok sevilecek gibi duruyor.

2. Mantarlı çikolata

2. Mantarlı çikolata

Organik pazarın mantarı her yere soktuğunu göreceğiz. Çikolata ve et suyuna da mantar eklenecek. Bunun sağlıkla ilgili olduğunu düşünmek saflık olur. Kahve ve kakao günümüzde çok değerli ve ürün fiyatlarını düşük tutmak için bu ürünlerde zaten hali hazırda vanilya, soya, yağ gibi pek çok destek besini kullanılıyor. Mantar da yeni alternatif olacak.

3. Hindistan cevizli her şey

3. Hindistan cevizli her şey

Hindistan cevizi son dönemin popüler meyvesi. Ancak şimdi cips, tereyağı gibi farklı alanlarda da karşımıza çıkacak.

4. Mühendislik ürünü gıdalar

4. Mühendislik ürünü gıdalar

İnsanlar vejetaryen beslenmeye yöneldikçe -miş gibi gıdalara olan talep de arttı. 'Kanlı' vegan burger, etsiz suşi, sütsüz peynir ve sütlü tatlı gibi mühendislik eseri gıdalarla daha sık karşılaşacağız.

5. Alternatif makarna

5. Alternatif makarna

Makarna çok sevilen ama sağlıksız ve besin değeri düşük bulunan bir yiyecek olduğundan modifiye ediliyor. Mercimek, kinoa ve nohut gibi baklagillerden üretilen makarnaların sıradan makarnaya güçlü bir alternatif olması bekleniyor.

6. Mor yiyecekler

6. Mor yiyecekler

Acai, mor mısır, mor lahana gibi gıdalar sağlık çağrışımı yapıyor. Mor pirinç bile beyazın yerini almaya çalışıyor.

7. Japon stili yiyecekler

7. Japon stili yiyecekler

Suşinin yerini alan çiğ tavuk torisaşi, bir deniz yosunu çeşidi olan wakame ve Japon stili turşular trend yiyecekler arasında.

Ayrıca bakınız 👇

8. Tonik içecekler

8. Tonik içecekler

İçine kinin karıştırılan ve sanılanın aksine tamamen alkolsüz bir içecek olan tonik, son dönemin popüler içeceği detoks sularını alt etmeye hazırlanıyor. Elma sirkeli, fesleğenli, pancarlı tonikler yeni trend sağlıklı içecekler.

9. Sebze kökleri

9. Sebze kökleri

2018 tutumluluk yılı olacak. Normalde çöpe atılan sebze sapları turşu ve yemek olarak değerlendirilecek.

10. Toz besinler

10. Toz besinler

Protein tozunun popülerliği genel olarak besin dünyasını etkiledi. Daha çok bitkisel tozlardan yapılan içecekler besin listelerine girecek.

11. Yaratıcı gıdalar

11. Yaratıcı gıdalar

Siyah susamdan tahin, siyah sarımsak, Meksika biberi reçeli gibi değişik gıdalar yenilikleri sevenlerin karşısına çıkacak.

12. Çiçek aroması

12. Çiçek aroması

Lavanta, gül, papatya gibi çiçeklerin aromalarının sadece çaylarda değil, yiyeceklerde de kullanılabildiğini göreceğiz.

13. Yan ürünler

13. Yan ürünler

Peynir suyunun atılmayıp probiyotik içecek olduğu, çeşitli bozulmak üzere olan peynirlerin bir araya getirilip eritildiği zaten uzun zamandır biliniyor. Bu geri dönüşüm projeleri şimdi trend adı altında toplanıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
108
107
47
20
20
10
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Gurme Rakun

Bizim böyle şeylere ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum. Türk Mutfağı diye bir gerçek var. Ama bizim insanlarımız yok kinoa yok chai tohumu olmadan yapamaz. Çü... Devamını Gör

Bir sayfada 10 reklam var düzeltin lütfen

Asena Akçalı

geri dönüşüm kısmını sevdim 🌸