Görüş Bildir
Haberler
WhatsApp'ta Şifreleme Dönemi

WhatsApp'ta Şifreleme Dönemi

ATKN
20.11.2014 - 12:17

Mobil cihazlar arasında anında mesajlaşma servisi sunan WhatsApp, gönderilen mesajları şifreleyecek. Yeni özellik ilk olarak Android sürümünde kullanılmaya başlanacak.

Bilgisayar dünyasının en önemli sorunlarından biri de güvenlik konusu. Özellikle veri trafiğinin yaşandığı uygulamalarda bu verinin üçüncü şahıslarca görüntülenmesi istenen bir durum değil. Veriler ele geçirilirse bile şifreli olması tercih edilen bir durum haline gelmeye başladı. Günümüzed birçok yazılım ve servis veri akışını şifreli bir şekilde yapıyor. Bu servislere şimdi WhatsApp da ekleniyor.

Anında mesajlaşma uygulaması WhatsApp yetkililerinin yaptığı bir açıklamaya göre Android sürümüne şifreleme özelliği geliyor. Yani WhatsApp'ta birbirine mesaj gönderenlerin bu mesajları şifreli olarak iletilecek. Bu iş için Open Whister Systems isimli bir güvenlik şirketi ile anlaşan WhatsApp'ın bu özelliği ilk kez Android işletim sistemi için olan sürümde kullanılacak.

Şifreleme sayesinde mesajlar kötü niyetli kişilerin eline geçse de çözülmesi kolay olmayacak. Bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı ve iOS sürümünün ne zaman geleceği konusunda net bir açıklama yapılmadı.

Al Jazeera Turk

Kaynak: http://aljazeera.com.tr/haber/whatsap...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
11
3
2
2
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

zaten İOS kim ki en son ona güncelleme verin. :@