Wayfair İddiaları AKP'nin Gündeminde: 'Bize Yansıyan Boyutu Söz Konusuysa Güvenlik Birimlerimiz İnceleyecektir'

 > 
29PAYLAŞIM

ABD'de bir online mağazanın yüksek fiyatlı eşyalar üzerinden insan ticareti yaptığı iddia edilmişti. Sosyal medyada konuşulan teorilerin ardından bugün hükümet kanadından da konuya ilişkin açıklama geldi. AKP Sözcüsü Ömer Çelik "İşin bize yansıyan bir boyutu söz konusuysa güvenlik birimlerimiz, adliyemiz inceleyecektir" açıklamasını yaptı. 

AKP MKYK toplantısı sonrası sözcü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Dün sosyal medyada tartışmalara ve tepkilere neden olan çocukların eşyalar üzerinden fiyatlandırıldığı iddiası da hükümetin gündemindeydi.

'İşin bize yansıyan bir boyutu söz konusuysa güvenlik birimlerimiz, adliyemiz inceleyecektir.'

"Sosyal medya hesaplarında, bir alışveriş sitesi üzerinden kaçırılmış çocukların pazarlandığına dair gündem oldu. Pek çok arkadaşımız bu konunun incelenmesi gerektiğini söylediler. Çocukların isimleri verilerek yüksek fiyatlara satılıyor. Birileri bunun istismar mekanizması olduğuna dair kanaate varmış. Güvenlik birimlerimiz bu konuyu inceleyecektir."

'Bu çocuklar nasıl kayboluyor?'

Çelik kayıp çocuklar üzerinden eleştirilerde bulunarak sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Avrupa'da kayıp çocuklar büyük bir yaradır. Serap hanımın hazırladığı rapora göre, kayıp mülteci çocuklar Almanya'da 11 binin üzerinde, Fransa'da 6 bin, İtalya'da 20 bine yakın, İsveç'te 4 bin 659 çocuk kayıp. Bunu defalarca sorduk. Bu kadar güçlü devletlerin bu kayıp çocukların nerede olduğunu bulamaması hiçbir şekilde kabul edilebilir değil. Bu çocuklar nasıl kayboluyor? Kimler tarafından kaçırılıyor? Herkesin kendi ülkesinde kayıp çocuklar için peşine düşmesi gerekir. "

İddialar dün küresel çapta tartışmalara neden olmuştu 👇

Kan Donduran İddia: Online Alışveriş Sitesi Wayfair, Yüksek Fiyatlı Eşyaları Üzerinden İnsan Ticareti mi Yapıyor? - onedio.com
Kan Donduran İddia: Online Alışveriş Sitesi Wayfair, Yüksek Fiyatlı Eşyaları Üzerinden İnsan Ticareti mi Yapıyor? - onedio.com
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir