Görüş Bildir
Haberler
Valiliğin Yasaklarına Tepki: ‘İstiklal’i Değil, Sınırları Kapat’

Valiliğin Yasaklarına Tepki: ‘İstiklal’i Değil, Sınırları Kapat’

İstanbul Valiliği, geçtiğimiz günlerde İstiklal Caddesi’nde yapılan bombalı saldırı sonrasında caddede alınan yeni önlemleri duyurdu. Buna göre; cadde üzerinde sokak müzisyenleri olmayacak, stant kurulmayacak, seyyar satış yapılmayacak. CHP’li Veli Ağbaba, valiliğin yasaklarına tepki gösterdi.

İstanbul Valiliği’nin İstiklal Caddesi ile ilgili aldığı kararlardan bu içerikte bahsetmiştik;

İçeriğin Devamı Aşağıda

‘Oldu olacak dışarı çıkıp gezmeyi de yasaklayın’

‘Oldu olacak dışarı çıkıp gezmeyi de yasaklayın’

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Veli Ağbaba şu ifadeleri kullandı;

'İstiklal’i kapatma, sınırları kapat. İstanbul Valiliği, terör saldırısı sonrası caddede sokak müziğini, kültürel aktiviteleri, seyyar satıcılığını vs. yasaklamış. Ülkede ne zaman kötü bir şey olsa ilk akla gelen sanatı, kültürel aktiviteleri yasaklamak oluyor.

Terörist sınırdan elini kolunu sallayarak geçsin, İstanbul’a gelsin, işe girsin, gezsin tozsun, bomba patlatsın, suçu seyyar satıcılarla sokak müzisyenlerine keselim. O zaman terör amacına ulaşmış olmuyor mu? Amaç sokakları kültürden tamamen arındırarak betona dönüştürmek mi?

Oldu olacak, dışarı çıkıp gezmeyi de yasaklayın. İstiklal’de gezmek yasaklansın, böylece kimse bombalı saldırı da yapamaz, yapsa da hayatını kaybeden kimse olmaz. Bu insanlar günlük kazanıyor. Sokak müzisyeni, seyyar satıcı şimdi nasıl evine ekmek götürsün?

Salgını müziğe bağlayan akılla, terörü sokak aktivitelerine bağlayan akıl aynı akıldır. Bu kamusal alana ve yaşam tarzına yönelik bir müdahaledir. Kamusal yaşama veya yaşam tarzına değil, terörle mücadele tarzına müdahale edin. Yasak çözüm değil..'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın