Uzun Süredir Türk Televizyonlarının Neşesi Olan Yemekteyiz'in Efsane Yarışmacıları!

166PAYLAŞIM

Sizce en efsane yarışmacı kimdi?

Hasan Çiftçi

Yemekteyiz efsaneleri denince akla ilk gelen isim tabii ki Hasan Çiftçi. Kendisi 'terkos suyu' çıkışıyla hafızalarımıza kazındı. Tuhaf çıkışları ve sıra dışı hareketlerinin yanı sıra, bomboş olan mutfağı için alışveriş yapmak için yarışmaya katıldığını söyleyecek kadar da dürüsttü. Çatal bıçaklarının uyumsuz olduğu eleştirisi üzerine, çatal bıçak kutusunu getirip yarışmacıdan uyumlu olanları seçmesini istemesini hatırlayan var mı?

Bir Halk Kahramanı: 7 Madde ile Yemekteyiz Hasan'ın Unutulmaz Sözleri - onedio.com
Bir Halk Kahramanı: 7 Madde ile Yemekteyiz Hasan'ın Unutulmaz Sözleri - onedio.com

Sahra Gülyüz

Eski balerin olan yarışmacı bitkiler üzerine olan uzmanlığıyla hafızalara kazınmıştı. Fakat hepimiz onu tüm tabaklarından kıl çıkmasıyla hatırlıyoruz. Kendisi bunu asla kabul etmemişti. Bir de helva vakası var. Yaptığı un helvasını parmağıyla alıp kameramana yedirmişti. Kendisi ayrıca Ah Belinda filminde Müjde Ar'ın makyözünü, Adı Vasfiye'de Urla'lı Kuaför Selma'yı canlandırmıştı.

Naim Arman

Naim Arman Yemekteyiz'in kadrolu yarışmacılarından. Billur sesiyle ve nazik tavırlarıyla akıllara kazındı. Kendisi yarışmaya tam 3 kere katılmış, 3'ünde de birinci olmuştu. Son birinciliğini Onur Büyüktopçu'nun sunduğu yarışmada aldı. Fakat burada puanlamada yaptığı bir hileyle birinci olunca Onur Büyüktopçu da ondan sözünü esirgememiş, bunu yüzüne vurmuştu.

Şaduman Er

Şaduman Er de Naim Arman gibi yemek yarışmalarının kadrolusu. Kendisi hemen hemen bütün yemek yarışması formatlarında şansını denedi. Hatta o dönem Naim Arman ile 'Çember' isimli bir yarışmaya katılmış, Naim Arman'ın yaptığı hile yüzünden büyük ödüle bir adım kala yarışmayı kaybetmişti.

Tuğçe Işınsu

Son günlerde tılsımlı kitabıyla gündeme gelen Tuğçe Işınsu da eski Yemekteyiz efsanelerinden. Kendisi tüm yemekler beğendiğinden diğer yarışmacıların biraz sinirini bozmuştu. Bunun yanında herkese de düşük puan vermişti. Programda da insanların sadece kendilerinin değil, yemeklerinin de isim analizlerini yapmış, masanın atmosferi, mumların konumları gibi ince detaylar için uzun uzun yorumlarda bulunmuştu.

Tılsımlı Olduğunu İddia Ettiği Kitabıyla İnsanların Sorunlarını Çözdüğünü Söyleyen Tuğçe Işınsu'ya Gelen İnanılmaz Mesajlar - onedio.com
Tılsımlı Olduğunu İddia Ettiği Kitabıyla İnsanların Sorunlarını Çözdüğünü Söyleyen Tuğçe Işınsu'ya Gelen İnanılmaz Mesajlar - onedio.com

Sinan Kabaktaş

Yemekteyiz'in gelmiş geçmiş en sivri dilli, en hazır cevap en özgüvenli yarışmacılarından biriydi Sinan. Muzipliği yüzünden Onur Büyüktopçu'ya da zor anlar yaşatmıştı. Kendisiyle birlikte yarışan ve izleyiciler tarafından kibirli bulunan Hüseyin Bey'in kabusu olmuştu. Hatta o kadar dikkat çekmişti ki Eser Yenenler'in programına da konuk olmuştu.

Tayfun Arslan

Tayfun'u 'Siz benim annemden bahsedemezsiniz!' çıkışıyla, Yemekteyiz izleyen izlemeyen herkes tanıyordur. Yarıştığı hafta yersiz davranışlarıyla ve tuhaf çıkışlarıyla dikkat çekmişti. Hiç alakası olmadığı halde, kendisinden yaşça büyük yarışmacıya annesinden bahsetmesi gerekçesiyle sesini yükseltmişti. Ortaya maalesef oldukça komik görüntüler çıkmıştı.

Yemekteyiz'in Arızalı Yarışmacısı: 'Benim Annemle İlgili Yorum Yapamazsınız' - onedio.com
Yemekteyiz'in Arızalı Yarışmacısı: 'Benim Annemle İlgili Yorum Yapamazsınız' - onedio.com

Tansu Akan

Tansu Akan aslında izdivaç programlarının müdavimi. İzdivaç programları yasaklanınca şansını farklı bir formatta denedi. Yemekteyiz'de hazırladığı menü ile herkesi şaşırttı. Patates kızartması, meyve salatası gibi basit yemekler, programda pek hoş görülmez bildiğiniz üzere. Tansu ayrıca bu basit yemekleri de kendisi yapmamış, bir çoğunu bir gün önceden annesine yaptırmıştı.

Annesinin Yaptığı Salata ve Köftelerle Yarışmaya Katılan ve Herkesi Trolleyen Yemekteyiz Tansu! - onedio.com
Annesinin Yaptığı Salata ve Köftelerle Yarışmaya Katılan ve Herkesi Trolleyen Yemekteyiz Tansu! - onedio.com

Esma Karaca

Esma Karaca 'O zaman bende  5 lob vaar!' cümlesiyle viral olmuştu. Esma Hanım da en az Sinan kadar sivri dilli ve hazır cevaptı. Yarışmada söylediği birçok söz sosyal medyada uzun süre konuşmuştu.

'Zeki İnsanlarda 2 Lob Vardır Derler' Sözüne 'O Zaman Bende 5 Lob Var' Diyen Yemekteyiz Yarışmacısı - onedio.com
'Zeki İnsanlarda 2 Lob Vardır Derler' Sözüne 'O Zaman Bende 5 Lob Var' Diyen Yemekteyiz Yarışmacısı - onedio.com

ONEDİO YEMEK SUNAR!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
socialworker

Sahra Gülyüz'ün buzdolabı kapağının yerinden çıkmasını bir türlü hafızamdan silemiyorum. Yalnızlığın, çaresizliğin ve fakirliğin tasvirini yap deseler o anları gösteririm.

boyle

''Fakat burada puanlamada yaptığı bir hileyle birinci olunca Onur Büyüktopçu da ondan sözünü esirgememiş, bunu yüzüne vurmuştu.'' Yarışma kuralları içinde bir hareketse hile sayılmaz. Herkes insan gibi puanlasın yemekleri, düzgünce kazanın yarışmayı o zaman. Gidip herkes birbirinin en ince detayını bile eleştirip düşük puan versin, sonra da itiraz; yok öyle yağma.

doctor-what

hasan çiftçi yanlış hatırlamıyorsam ikinci katılışında diğer herkes bir puan vermişti ve o dönemki yemekteyizde toplamda dört(4) puan alan tek yarışmacı olmuştu.

rosemary_

yemekteyiz Hasan'ı hiçbir zaman unutmamıştım ki zaten. Güneş gözlüğü taktığı evde onu yere fırlatması da cabasıydı.

csa

Müthiş içerik. Sonunda gülünecek birşey. Yalnız, herbiri için birer video paylaşsan süper olurmuş. Hasan herhalde gelmiş geçmiş en çok güldüren yarışmacıdır beni. Bilmeyenler terkos Hasan yazıp Youtube'tan muhakkak izlesin. Ciddi orjinal bir tip. Bugüne kadar böyle sitcom karakteri bile yazılmamıştır nerdeyse o derece:D

Görüş Bildir