Görüş Bildir

Uzayda İlk Espressoyu İtalyan Astronot İçti

Haberler
> Uzayda İlk Espressoyu İtalyan Astronot İçti

Dragon uzay aracı geçen ay ISS'ye 6'ncı seferini yapmış, istasyona yaklaşık iki ton ağırlığında erzak ve malzemenin yanı sıra bir espresso makinesi de ulaştırılmıştı.

'ISSpresso' adını taşıyan makine, alanında uzman İtalyan şirketleri Lavazza ve Argotec tarafından uzay yolculuklarına özel geliştirildi. 20 kilo ağırlığındaki makine, yalnızca astronotlara kahve servisi yapmayacak; sıvıların yerçekimsiz ortamda gösterdiği özellikler de bu vesileyle incelenecek.

https://twitter.com/AstroSamantha/status/594910190287396865

Cihazın istasyona kurulumu tamamlandıktan sonra ilk kahveyi içen İtalyan astronot Samantha Cristoforetti (42), 'kahvenin nefaset ve aromasıyla İtalya'daki her kafetaryayla boy ölçüşebilecek nitelikte olduğunu' söyledi. Cristoforetti'nin ardından espresso içen diğer mürettebat üyeleri de olumlu görüş bildirdiler.

Deutsche Welle Türkçe

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Fatih Kamil Şahin

Cristoforetti'nin twitter'da arada paylaştığı "Good Night from space, Buona notte dallo spazio" lafı, her gördüğümde beni benden alır.

Ahmet Ali Emici

tüh en büyük hayalimdi. :(( bi de italyan yapma bee :((

Hakan Kilic

Bundan haber olursa artık uzayda neler yapıldı diye her şeyin haberini yaparlar. Uzayda ilk Maraş dondurması, ilk tantuni, midye dolma, yaprak sarması... Saç... Devamını Gör