Görüş Bildir
Haberler
Uzaktaki Sevdiklerinize 'Sarılmanızı' Sağlayan Uygulama: HUG

Uzaktaki Sevdiklerinize 'Sarılmanızı' Sağlayan Uygulama: HUG

ATKN
05.04.2015 - 18:13 Son Güncelleme: 05.04.2015 - 21:08
İçeriğin Devamı Aşağıda

Üzüldüğümüzde, sevindiğimizde veya heyecanlandığımızda sevdiklerimize sarılma ihtiyacı duyuyoruz. Ancak sevdiğimiz kişiler uzaktayken haliyle onlara sarılmak mümkün değil ve bu da fazlasıyla üzücü. HUG isimli uygulama, uzakta bile olsa sevdiğiniz kişilere “sarılmanızı” sağlıyor.

Uygulamada sarılmak istediğiniz sevdiklerininizden birini seçmeniz ve telefonu kalbinize doğru kaldırmanız yeterli oluyor. Cihaz kalp seviyesinde olduğu sürece iki tarafın da telefonu titriyor ve sarılma sona erdiğinde kişilerin birbiriyle ne kadar süre sarıldığıyla ilgili bilgi veriliyor. Yalnızca arkadaş listesinde yer alan kişilerle gerçekleştirilebilen bu sarılma eylemiyle ilgili detaylı istatistikler de tutuluyor. Sarılmanın bir de farklı modları mevcut. Mutlu, üzgün ve heyecanlı gibi farklı modlarda sarılmam mümkün oluyor.

İnsanlar sevdiği kişilere sarıldıklarında vücutta oksitosin salgılanıyor. Sevgi hormonu olarak da bilinen bu hormon, karşıdaki insana olan güveni artırıyor ve kişinin daha da mutlu olmasını sağlıyor. Uygulamada yapılan sarılmaların da benzeri bir etki yapabileceği söyleniyor. Ancak şu an için çok yeni olan HUG’ın böyle bir etki bıraktığı yönünde kesin bir bilgi bulunmadığını da ekleyelim.

Eski Google çalışanları olan Petter ve Kaspar Prinz isimli kardeşlerin uygulamaları ilginç bir şekilde Google Play’de yer almıyor ve yalnızca App Store‘da bulunuyor. Eğer akıllı telefonunuzu kalp seviyesinde tutarak radyasyona biraz daha fazla maruz kalmak ve uygulamayı kullanırken gören kişilerin şaşkın bakışları sizleri rahatsız etmiyorsa, özellikle de uzakta sevdiğiniz birileri varsa, uygulamaya göz atmak isteyebilirsiniz.

Buraya tıklayarak App Store'dan indirebilirsiniz.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
jvc1903

yanıma gelsin sarılsın:/ ''cihaz kalp seviyesinde'' okuyunca aklıma ilk gelen; Mustafa Sandal-aya benzer- hareketi, sağ kolla sola doğru sıvama işareti gibi:... Devamını Gör