Üvey Ailelerinin Hayatlarını Nasıl Değiştirdiğini Anlatarak ‘Doğuran mı Annedir, Yoksa Büyüten mi?’ Sorusuna Deneyimleri ile Cevap Veren İnsanlar

10PAYLAŞIM

Yorumu size bırakıyoruz...

Çocuklarınıza sahip olabildiğiniz için teşekkür edin.

Ebeveyn olmak sadece çocuğunuza doğal yollar ile sahip olmak anlamına gelmez. Onları hayatları boyunca takip etmeli ve kollamalısınız. Özel günlerinde ya da zor günlerinde her zaman yanlarında olduğunuzu hissettirmelisiniz. Çocuklarınıza geç sahip olsanız da bundan sonra yapmanız gereken her anın tadını çıkarmak olacaktır.

"Üvey annem hala beni sevdiğini söylüyor. Her zaman onun kalbinin bir parçası olacağım."

"Herhangi bir erkek, çocuk yapabilir ve ona bir isim takabilir. Bu babalık görevi değildir. Asıl babalık görevi ona hissettirdiğiniz sevgidir."

Onlardan aldığınız sevgi için minnettar olun.

Senin çocuğun ya da senin çocuğun değil diye bir şey yoktur. Biyolojik olarak ya da değil, 'çocuğum' olarak adlandırdığın bireyin ebeveyni olabilirsin. Önemli olan her birine eşit ve aynı derecede ilgi ve sevgi verebilmektir.

"Üvey babam kendinden 10 yaş büyük ve 4 çocuklu annem ile evlendi. Annemle birlikte en küçük kardeşimiz olan kendi çocukları yaptıklarında ise çok mutlu oldum ve ona sonunda kendi çocuğuna sahipsin dedim. Üvey babam ise bana sarılarak hepiniz benim çocuğumsunuz zaten dedi."

"Üvey annem biyolojik çocuklarının adını dövme yaptırdığı yere, benim adımı da ekleyip ekleyemeyeceğini sordu. Ağlamak dışında bir cevap dahi veremedim."

Çocuklarınız için en iyi rol model siz olun.

Çocuklar anne ve babalarının taklitleridir. Çocuğunuza ne dediğinizden ziyade çocuğunuzun yanında nasıl davranışlar sergilediğiniz önemlidir. Çocuk neyin doğru, neyin yanlış olduğunu size bakarak anlamaya çalışacaktır. Bu yüzden çocuğunuza en iyi versiyonunuz olarak davranmalısınız.

"Üvey annemin çoğu insanda rastlayamadığım kadar iyi bir kalbi vardı. İçki içen ve sürekli küfür eden babamı ile uysal ve sevimli bir insan haline çevirdi. Hepsinden de önemlisi bize asla üvey çocuğum demedi. Bizi hep kendi çocuğu olarak tanıtır."

"Biyolojik babam çocukluğumun büyük bir dönemini mahvetti. Annem daha sonra beni güldürmeyi başaran ve sevgisini hissettiren bir adam ile evlendi."

Değişen hayatınızın bir parçası oldukları için onları kucaklayın.

Hayatınıza girdiği andan itibaren yaşamınızı ne kadar değiştireceğini bazen tahmin bile edemeyeceksiniz. Size yüklediği sorumluluk dışında her anınızı güzelleştireceğini ve yaşadığınız ana anlam yükleyeceğini bilin. Bu her şeyi daha da değerli kılacaktır.

"Disney filmlerinde, üvey anne karakteri hep cadı ile simgelenir. Aksine benim üvey annem, biyolojik annemden bana daha çok annelik yaptı. Başıma gelen en iyi şey o diyebilirim."

"Üvey babam, annemi ve benimle birlikte 2 kız kardeşimi kanatları altına aldı. Bu yaşıma gelene kadar kendini biyolojik babam sanıyordum. Hep bizim çalıştı ve ona üvey baba demek bile haksızlık olur."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
coldhearted

Biyolojik anne olmak ayrıdır gerçek anne olmak apayrı. Doğurabilmek ise mesele hayvanlar da doğuruyor kardeşim. Sen o sıfata yakışıyor musun, o sıfatı hak ediyor musun, hakkıyla taşıyabiliyor musun mesele o. Saygılar.

mathileon

Büyüten insan gercek annedir.Sadece doğurmakla anne olunmuyor.Cocuk büyütmek meşakkatli bir süreçtir. Bunu herkes yapamaz.

realscofield12

annem babamın önceki evliliğinden olan 2 ablama annelik yapması ve benim çok uzun yıllar sonra ablamların babamın ilk evliliğinden olduğunu anlamam... Bir evliliği kabul ediyorsanız ve o kişinin çocukları varsa bunu göze alıp evlenmelisiniz.

selot

yanı bunu tartısmaya hatta soru cumlesı halıne getırmeye gerek bıle yok.. bakn buyuten kım ıse cocugun aılesede odur.. ztn sen cocugu dogurdugun bıraktın baskası baktı buyuttu 10 sene sonra gerı geldın cocuk senı tanımıyor bıle. burdan bellı sorunun cevabı..

bseozyrt

Tabi ki büyüten ve yavruyu benimseyip ona yuva olan gerçek ailesidir.

Görüş Bildir