Görüş Bildir

Utançtan Uyuyamama Garantili Ergenken Dünyaca Ünlü Birilerine Tutulmuş Herkesin Çok İyi Hatırlayacağı 16 Durum

Haberler
> Utançtan Uyuyamama Garantili Ergenken Dünyaca Ünlü Birilerine Tutulmuş Herkesin Çok İyi Hatırlayacağı 16 Durum

Çoğumuz geçtik bu yollardan...

Çoğumuz ünlü birilerine delice hayran olduğumuz ilginç dönemlerden geçtik...

Birinin adını anmadan duramadığınız, tüm paranızı postere yatırdığınız, dışarıdan bakınca psikopatça ama içine girince çok eğlenceli dönemden bahsediyoruz.

1. Yeni bir iş yaptıklarında çok heyecanlanmak...

Yetişkin olmamızla birlikte yenilikleri yeni bir işe ya da okula bağlar hale geldik ama o zamanlar yenilik demek yeni bir albüm, şarkı, film ya da kitap gibi şeylerden ibaretti. Çok kolay mutlu oluyorduk, sanki hayatımızdaki tek eksik oymuş gibi.

2. Sürekli o kişiden bıkmadan usanmadan bahsetmek...

Hayranı olduğumuz kişinin varlığı bize ilginç bir mutluluk verdiği için o kişiden bahsetmeden duramazdık. Aile yemekleri, arkadaşlarla okuldaki o kısacık teneffüsler hep aynı isimle dolardı. Eğer karşınızdaki kişi de sizin gibiyse ne ala ama değilse üzülüyoruz biraz o kişilere şimdi. Ama sevgi böyle bir şey o yaşlarda sanki...

3. Tüm sosyal medya hesaplarını ezberlercesine takip etmek, tüm hayatını takip etmek gibi...

E, tabii ki bu kişileri takip edebilmek için tek yolunuz sosyal medya. Her yerden takip ettiniz, her gün de profilleri kontrol ediyorsunuz. Sizi de takip ediyorlarsa demeyin keyfinize. Belki aynı anda bir milyon kişiyi daha takip ediyor olabilirler ama o yaşta tweetinizin anasayfasına düşmesi fikri şimdi bakınca korkunç görünen bir mutluluk veriyordu insana.

4. O kişiyi tanıdığınızı düşünmek.

Ne de olsa hakkında binlerce bilgi okudunuz, o kişiyi tanımak için daha neye ihtiyacınız olsun ki (!)

5. Hayranlıkla birlikte aynı duygulara sahip başka insanlarla arkadaş olmak...

Belki bu dönemin en güzel yanlarından biri, insanlarla çok kolay arkadaş olabilmekti. Aynı kişiye hayranlık duymak insanlara en baştan ortak bir nokta sağladığı için arkadaş olmak çok kolaylaşıyordu. Bu dönemleri son on yıl içinde yaşadıysanız internette birçok arkadaş edinmiş olma ihtimaliniz yüksek... Hatta belki o arkadaşlıkların hala devam etmesi.

6. Tüm odanın posterlerle kaplı olması.

6. Tüm odanın posterlerle kaplı olması.

Ebeveynlerin korkulu rüyası! Aman boya dökülecek, aman bant izi kalacak... Şimdi şu odaya bakınca baya gözüm korkuyor ama birilerine hayranken dünyanın en havalı şeyi gibi geliyordu böyle odalar.

7. İlişki dedikodularını duyunca çılgına dönmek.

Hayran olunan kişiyi öyle sahiplenmek ki ilişkisi olduğunu duyunca üzüntüden yataklara düşmek... Evet böyle bir grup insan vardı. Selena Gomez'e tehdit mesajları atanlar mı, Gigi Hadid'e video çekenler mi, ne ararsanız... Zor günler atlatmışız valla.

8. İlginç ve saf bir heyecan hissetmek.

Bu dönemin diğer bir güzel yanı: heyecan. Dünyanın en saf heyecanlarından birini bu dönemde yaşıyor belki de insan. Her yeni şeye merakla yaklaşıyor ve heyecan hissediyorsunuz. Çocuk olduğunuz için o da, keşke birazı herkeste kalsa diyor insan.

9. Ailenizin bu davranışlarınız için endişelenmesi ya da dalga geçmesi.

Takıntılı bir şekilde evinizde sürekli onu tanımayan bir insandan bahseden bir ergen düşünün. O zamanlar abartıyorlar gibi geliyordu ama ailemiz baya haklıymış. Dalgalarında da endişelerinde de!

10. Varınızı yoğunuzu postere, albüme, filme harcamak.

1 liraya Trendy, 1 liraya da Salsa dergisi alalım... 5 liraya HeyGirl alırsak bu haftalık harçlık çöp oluyor. Ne yapalım daha ilkokuldayız ve yıl 2009.

11. Tur tarihi kovalamak.

Ah o uzaktan sevdiğinizin sizinle aynı ülkeye adım atması ihtimali. Asla gidemeyeceğiniz konserin heyecanı... Küçük şeylerle mutlu olmak bu olsa gerek.

12. Hayranı olduğunuz kişinin isminizi ya da yaşadığınız yerin ismini söylemesi.

Düşünün ne kadar uzaktaymışız ki bunlara seviniyorduk!

13. Acayip bir gurur hissi.

Sabahlara kadar oturup farklı ülkelerin saatleriyle izlediğiniz ödül törenlerinde hayranı olduğunuz kişinin ödül almasının sağladığı ilginç bir gurur vardı.

14. Antin kuntin bilgilerin beyninizde hala yer kaplaması.

Justin Bieber'ın doğduğunda mor havluya sarıldığını hala hatırlamama neden olan ergen halime buradan selamlarımı yolluyorum.

15. Bu deneyimin size ilginç bir şekilde çok şey katması.

Ne kadar kaotik bir zaman dilimi olsa da, bu dönem aslında insana çok şey de öğretiyordu. Çünkü yabancı birine hayransanız onu anlamak için dil öğreniyor, sevdiği şeyleri araştırırken kendinizi normalde karşılaşmayacağınız bir bilgi yığınının içinde buluyordunuz.

16. Hayranlığınızın üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen yeni bir şey duyunca eski bir arkadaşla sokakta karşılaşmış gibi hissetmek...

Eğer bu dönem hayatınızda belli bir yer kapladıysa, şu an bu konudan ne kadar uzak olursanız olun hala müziklerini duyduğunuzda, filmlerini izlediğinizde vs. hayran olduğunuz kişi size nostaljik hisler yaşatır. Sanki eski bir arkadaşla karşılaşmış gibi...

Bu içerikler de ilginizi çekebilir!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
152
84
44
33
9
6
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Eminem için Amerika'ya gitmek istedim. Green card başvurusu yaptım, belgeleri de hazırladım. O adrese yakın bir okula da başvurdum, kabul de edildim. Sonra a... Devamını Gör

bu sunako

hadi bizim dönemimizde sapik gibi hayranlık vardi ama en azından gerçek ünlülere vardi. şimdikiler ne ya durum daha vahim o zamanları atlattık daha boktan du... Devamını Gör

Aykut Escobar

bunu hazırlayan arkadaş 15-16 yaşlarında mı? 18+ olan birisi böyle saçma bi içeriğe imza atamaz gibi geldi bana.