Urfa'da 17 Yaşındaki Saldırgan Arama Yapmak İsteyen Polis ile Çatışmaya Girdi: 3 Polis Şehit, 3 Polis Yaralı

 > 
74PAYLAŞIM

Şanlıurfa Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde üst araması yapmak isteyen polise silahla ateş açan emekli bir uzman çavuşun 17 yaşındaki oğlu Hüseyin Doğukan Erdoğan iki ayrı noktada polisle çatıştı. Çatışmada 3 polisi şehit olurken 3 polis de yaraladı. Saldırgan polisle girdiği çatışmada öldürüldü. Şanlıurfa Valisi olaya ilişkin yaptığı açıklamada 'Terörle alâkası yok. Ailesinin ifadesiyle psikolojik sorunları olan ve tedavi gören 17 yaşındaki bir genç ateş ediyor' dedi. 

Şanlıurfa'da polis ekipleri, şehirlerarası otobüs terminalinde, şüphe üzerine bazı kişileri kimlik sorgusu yapmak için durdurdu. Bunun üzerine yanında ailesi olan bir genç, aranmak istenmeyerek polislere silahla ateş etti. Olay yerinde 3 polisi yaralayan zanlı daha sonra bölgeden kaçmaya başladı. Yaklaşık 500 metre ileride ikinci bir polis ekibiyle karşılaşan zanlı, burada 3 polisi daha yaraladı. Yaralı polisler Mehmet Ünaldı, Hasan Hüseyin Çalışkan, Sinan Akdemir, 112 Acil Servis ekiplerince Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı ancak kurtarılamadı.

Bölgeye takviye polis ekipleri gönderilirken, saldırgan polis ile girdiği çatışmada öldürüldü.

'Emekli uzman çavuş olan babasının silahını habersiz almış'

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, polislerin kaldırıldığı hastaneye gelerek doktorlardan sağlık durumlarına ilişkin bilgi aldı.

Hastane çıkışında gazetecilere açıklama yapan Tuna, duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Olayın derinlemesine araştırıldığını vurgulayan Tuna, "Otogarda arkadaşlarımızın normal arama tarama faaliyeti esnasında karşılarına bir aile geliyor. Annesi, kız kardeşiyle beraber genç bir delikanlı aranmak istemiyor ve o anda emekli uzman çavuş olan babasının silahını habersiz almış, üzerinde onu taşıyan bir şahıs, ailesinin ifadesiyle psikolojik sorunları olan ve tedavi gören 17 yaşındaki bir genç orada ateş ederek, 3 polisimizi yaralıyor ve daha sonra kaçıyor." diye konuştu.

Yaralı polis memurlarının tedavilerine ise devam ediliyor...

Yaralı polislerden 3'ünün hastanedeki müdahalelere rağmen kurtarılamadığını vurgulayan Tuna, "Maalesef o 3 polisimiz belli aralıklarla şehit oldu, kurtaramadık. 3 yaralı arkadaşımız da tedavi ediliyor. Onlarda sıkıntı yok. Şu anda 3 şehidimiz, 3 yaralımız var saldırgan da ölü olarak ele geçirildi. Üzgünüz terörle alakası olmayan bir hadise. Tabii asayiş olayında 3 değerli arkadaşımızı kaybetmek bizi derinden üzmüştür. Milletimizin başı sağolsun." dedi.

AA ve DHA

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir