Görüş Bildir

Ünlü İnternet Fenomeni 'Acısını Saklayan Harold' Kovid-19'a Yakalandı

Haberler
> Ünlü İnternet Fenomeni 'Acısını Saklayan Harold' Kovid-19'a Yakalandı

İnternette birçok meme'e konu olan Macar asıllı 'Acısını saklayan Harold'un Kovid-19 yakalandığı ortaya çıktı. Yaşlı adamın bir süre hastanede yattığı şimdi ise evde tedaviye geçtiği öğrenildi.

İnternet dünyasının 'Hide the Pain Harold' olarak bildiği 'stok görsellerin efendisi' András Arató'nun koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı. 

NTV'nin aktardığına göre 76 yaşındaki Arató, aşı olduğunu ama antikor geliştiremeden Kovid-19'a yakalandığını söyledi. 

Arató'nun hastanede oksijen tedavisi gördükten sonra taburcu edildiği belirtildi.

Nasıl internet fenomenine dönüştü?

Nasıl internet fenomenine dönüştü?

Bir Fransız marketler zincirinin reklamında 'Sağlık çalışanlarına teşekkür eden adam' olarak görseli yayınlanan, ama buradaki yüz ifadesi 'sanki acısını içinde saklarmış gibi duran' András Arató, milyonlarca İnternet kullanıcısının ironik meme'lerine konu oldu.

Türkiye tatiliyle başlayan macera

Türkiye tatiliyle başlayan macera

Emekli bir Macar elektrik mühendisi olan Arató, şöhret hikayesinin Türkiye'deki bir tatilinde çektiği fotoğrafların dikkat çekmesi ile başladığını anlatmıştı:

'Bence herkes bazen tatil yapar ve hepimiz tatil deneyimlerimizi fotoğraflarla yakalamak isteriz ve onları akrabalarımıza, dostlarımıza, ailelerimize göstermek isteriz. Ben de öyle. Bu resimleri sosyal ağa yükledim çünkü arkadaşlarıma göstermek istemiştim. Ama sadece onlar değil, profesyonel bir fotoğrafçı da bu fotoğrafı fark etti ve beni deneme çekimine davet etti. Sanırım ben de herkes gibi derinlerde biraz kendini beğenmiş biriyim, bu yüzden daveti kabul ettim ve deneme çekimine gittim. Bazı fotoğraflar çekti. Fotoğrafları ikimiz de beğendik. Beni tekrar davet etti ve birkaç seans boyunca birkaç yüz fotoğraf çekildi, bunlar stok fotoğraflardı.'

"Fotoğrafımın bir meme'e dönüştüğünü görünce şoke oldum"

"Fotoğrafımın bir meme'e dönüştüğünü görünce şoke oldum"

Arató, internet fenomeni haline gelişini ise şöyle anlatmıştı:

'Dokuz yıl önce, internette fotoğrafım için bir görsel araması yaptım ve bir meme'e dönüştüğünü görünce şoke oldum. İnternetteki insanlar gülümsememle gözlerimdeki ifadenin bir araya gelişinin inanılmaz üzücü bir görüntü olduğunu düşünüyorlardı. Bana 'Hide the Pain Harold' (acısını saklayan Harold) diyorlardı.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
46
9
5
2
2
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?