İnternette Sıkça Gördüğümüz ve Her Yerde Karşımıza Çıkan Ünlü Meme'lerin Günümüzdeki Halleri

44PAYLAŞIM

Bu meme'leri kullanmayan yoktur...

Kaynak: https://izismile.com/2021/01/08/heroes_o...

1. Success Kid (Başarılı Çocuk)

Bu meme, Laney Griner'ın 2007'de oğlunun kum yemeye çalıştığı fotoğrafı Flicker'da paylaşmasından sonra ortaya çıktı. Fotoğraf ilk olarak çocuğun başka bir çocuğun kum kalesini yok ettiğini öne süren "Kumdan Kalelerden Nefret Ediyorum" başlıklı bir meme olarak ünlendi. Görünüşe göre Laney Griner, oğlunun bir kabadayı gibi görünmesine neden olduğunu hissettiği için bu meme'in anlamından hoşlanmamıştı, aslında oğlu kumdan kaleleri seviyordu. Daha sonra "Başarılı Çocuk" meme'i yaratıldı ve annesi de onayladı. O zamandan beri, fotoğraf çeşitli reklamlarda gösterildi, tişörtlere basıldı, Xbox ekran koruyucusu oldu ve daha pek çok şeyde yer aldı.

2. Doge

Meme 2013 yılında sahibinin Kabosu'nun koltukta otururken çektiği fotoğrafı kişisel bloguna yüklemesinden sonra ortaya çıkmış. Kabosu şu an 15 yaşında ve Instagram hesabı bulunuyor.

3. Grumpy Cat

Asıl adı Tardar Sauce olan Grumpy Cat, ilk olarak 2012 yılının Eylül ayı sonlarında Reddit'te birkaç fotoğrafının yayınlanmasıyla ünlendi. Grumpy Cat'in resmi Instagram hesabının 2,5 milyondan fazla takipçisi var. Ne yazık ki kedi Mayıs 2019'da 7 yaşındayken vefat etti.

4. Disaster Girl (Facia Kız)

İkonik fotoğraf, 2004 yılında Zoe'nin babası Dave Roth'un Kuzey Carolina, Mebane'deki evlerinden iki blok ötede yangını kontrol eden itfaiyecileri gözlemlerken ortaya çıktı. Kasım 2007'de Dave bir fotoğraf dergisi tarafından düzenlenen bir yarışmaya girdi ve kazandı. Ardından fotoğraf dergide yayınlandı. O zamandan beri, Zoe'nin fotoğrafı interneti kasıp kavuruyor.

5. Chloe

Chloe, 2013 yılında YouTuber KAftC'nin "Lily'nin Disneyland Sürprizi ... YİNE" isimli, Lily ve Chloe'yi yakaladığı ve Disneyland'e giderken sürpriz bir gezi haberine tepki verdiği bir video yayınladıktan sonra internette viral oldu. Lily sevinç gözyaşlarına boğulurken Chloe, sanki neler olduğundan tam olarak emin değilmiş gibi yüzünde rahatsız bir ifadeyle doğruca kameraya bakarken yakalanır.

6. Harold Hiding The Pain (Acısını saklayan Harold)

Bu meme'de, stok fotoğraflar için modellik yapan András Arató yer alıyor. Arató'nun sanki bir acıyı saklıyormuş gibi görünen yüz ifadesi Eylül 2011'de viral oldu. Kendisi 2018 yılının Eylül ayında bir Ted konuşmasına katıldı ve bir meme kahramanı olarak hayatını anlattı.

7. Blinking White Guy (Göz Kırpan Beyaz Adam)

Bu ikonik meme'de rol alan adamın adı Drew Scanlon. GIF, Drew Scanlon'un Giant Bomb adlı popüler oyun sitesinde video yapımcısı olduğu 2013 yılında çekilmiş bir canlı yayından geliyor.

8. Trying To Hold A Fart Next To A Cute Girl In Class (Sınıfta sevimli bir kızın yanında gaz çıkarmamaya çalışıyor)

Meme, 2014 yılında Reddit kullanıcısı aaduk_ala'nın /r/ funny subreddit'ine "Sınıftaki sevimli bir kızın yanında gaz çıkarmamaya çalışıyorum" başlıklı bir fotoğraf göndermesiyle doğdu. Mike McGee, Unilad'a, "Fotoğrafı çeken kişi Teksas'a ilk taşındığımdan beri iyi bir arkadaşım, istediğim zaman istediğim yüz ifadesini yapabileceğimi biliyordu," dedi. "Bu yüzden komik bir Twitter gönderisi paylaşmak istedi ve yüzümü öyle yapmamı söyledi. Bunu paylaştı ve iki veya üç ay sonra viral oldu!"

9. Bad Luck Brian (Kötü Şans Brian)

Ian Davies, Ocak 2012'de arkadaşı Kyle Craven'ın bir yıllık fotoğrafını Reddit'e yükledikten sonra bu fotoğraf bir meme'e dönüştü. Görünüşe göre Kyle, fotoğrafı çekmeden önce yüzünü bir süveter ile ovuşturarak kırmızıya çevirdi ve çok iğrenç bir şekilde gülümsedi. Bu meme genellikle şanssız, utanç verici ve trajik olayları anlatmak için kullanılır.

10. Confused Nick Young (Kafası karışmış Nick Young)

NBA basketbol oyuncusu Nick Young'ın yer aldığı bu meme, YouTube web dizisi "Thru The Lens" in 2014 bölümünden bir ekran görüntüsü. Annesinin, Nick'in genç yaşlarında "palyaço" olduğunu iddia ettiği sırada şaşkın bir yüz ifadesi yaptığı bir kısım bulunuyor.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Bir Dönemin Ünlü Film Yıldızlarının Güzellik İçin Yaptığı Birbirinden Acayip Alışkanlıklar - onedio.com
Bir Dönemin Ünlü Film Yıldızlarının Güzellik İçin Yaptığı Birbirinden Acayip Alışkanlıklar - onedio.com
Gerçekleri Ortaya Döküyoruz! Sosyal Medya Hesabınızda Paylaştığınız Fotoğrafların Altında Yatan Anlamları Biliyor musunuz? - onedio.com
Gerçekleri Ortaya Döküyoruz! Sosyal Medya Hesabınızda Paylaştığınız Fotoğrafların Altında Yatan Anlamları Biliyor musunuz? - onedio.com
Birbirinden Güzel Fotoğrafların Aslında Nasıl Çekildiğini Gösteren 19 Kare - onedio.com
Birbirinden Güzel Fotoğrafların Aslında Nasıl Çekildiğini Gösteren 19 Kare - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dincer-kok

Ayça_22 oturum açtı profilindeki kızın yeni hali nasıl acaba.

hassemrah

"Sınıftaki sevimli bir kızın gaz çıkarmamaya çalışıyorum"? İçerik daha özenli hazırlanmalı. Kelime atlaması olmamalıdır. Çeviriler translate ile yapılmamalıdır. "Sınıfta hoş bir kızın yanında gazımı tutmaya çalışıyorum" dur doğrusu çünkü çeviri için ingilizce eğitimi alınmış olması gerekir.

muhitto

meme ne amk

mert-deniz-gorur1

onu da bil aq

naiad

Sizin işiniz de süpermiş ya bored panda copy paste işi yoruyor olmalı

10edio

Onedio’yu sevsek de malesef kuruluş amacı bored panda’yı taklit etmek. İlk zamanlar tamamen oradaki paylaşımları türkçeye çevirip siteye koyuyorlardı şimdi saçma da olsa türkçe içerik var en azından. Yani kısaca haklısın ama eksik: Onedio tamamen bir bored panda kopyasıdır...

veli-durak

#6 Post42 ekibinin maskotu :))

Görüş Bildir