Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ünlü Girişimciler Kaç Yaşında Şirketlerini Kurdular?

Anasayfa > Gündem

Başarmak için bir yaş sınırı var mıdır? Cevap evetse bu hangi yaş aralığında olmalı? Funders and Founder’ın derlediği verilere göre başarmak için asla geç değil.

Forbes 100’e baktığınızda, şirketler kurulduğunda kurucuların çoğunlukla 35 yaş civarında olduğunu görürsünüz. Ancak Facebook gibi bir devin de Mark Zuckerberg henüz 19 yaşındayken kurulduğunu belirtmekte fayda var. IBM kurulduğunda Charles Flint 61 yaşındaydı. Bank of America kurulduğunda ise Amadeo Giannini 60.

Verilere göre en genç kurucu Michael Dell. Dell kuruluğunda kurucusu yalnızca 18 yaşındaydı. Yoğunluğun ise 35 – 45 yaş aralığında dağıldığını görüyoruz.  Bu da bizi şu sonuca götürüyor: Başarmak için asla geç veya asla erken değildir. Dünyanın en büyük şirketleri çok çeşitli yaş gruplarına sahip girişimciler tarafından kurulmuş. Tam listeye aşağıdaki infografiğe tıklayarak erişebilir ve link aracılığıyla büyük halini görüntüleyebilirsiniz.

Özellikle 25 yaş krizi ve 35 yaş (orta yaş) krizi döneminde başarılı olmuş insanlara dikkat edin. Başarmak için hiçbir zaman geç olmadığını unutmayın.

Büyük halini görüntülemek için buraya tıklayın.

Sosyalmedya.co

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?