Görüş Bildir
Haberler
Uçakta İnternet Kullandı, 1200 Dolar Fatura Ödedi

Uçakta İnternet Kullandı, 1200 Dolar Fatura Ödedi

Caner
16.11.2014 - 13:13
İçeriğin Devamı Aşağıda

Uçakta İnternet Kullandı, 1200 Dolar Fatura Ödedi

Uçuş esnasında internetin kullanıp kullanılmayacağı konusunda ülkemizde de gündeme geldi ve son olarak kullanılması yönünde karar alındı . Bu kararı önceden alan ülkelerin havayolu şirketleri ise bu hizmeti çoktan yolcularına sunmaya başladı. Ancak geçtiğimiz günlerde bu hizmetten yararlanan Jeremy Gutsche isimli yolcu büyük bir sürprizle karşılaştı.

Londra'daki Heathrow Havaalanı'ndan, Singapur'a gitmek üzere Singapur Havayolları'nı kullanan yolcu Gutsche , yolculuk sonunda 1171 dolarlık fatura ile karşılaştı. Bu fatura Gutsche'nin yolculuk boyunca kullandığı WiFi hizmeti içindi.

Konuyla ilgili açıklama yapan yolcu, ilk olarak internetin çok çok yavaş olduğunu söyledi. Ayrıca hizmetin Netflix ya da YouTube gibi hizmetleri de desteklemediği için video , film vs. de izlemediğini belirtti. Yolcu, yolculuk esnasında ağırlıklı olarak e-postaları olmak üzere toplamda 155 sayfa görüntülediğini iddia etti.

Singapur Havayolları , 30 MB veriyi 28.99 dolara satıyor. Gutsche ise havayolunun her bir işlem için yaklaşık 100 dolar gibi bir para kestiğini iddia ediyor. 

teknokulis

Kaynak: http://www.teknokulis.com/Haberler/Gu...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0