Görüş Bildir
Haberler
Twitter Yetkilileri Ankara'ya Geliyor

Twitter Yetkilileri Ankara'ya Geliyor

Ulaş
16.08.2014 - 14:06
İçeriğin Devamı Aşağıda

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile Twitter'ın üst düzey yetkilileri, 3 ay aradan sonra tekrar bir araya geliyor. Görüşme, 25 Ağustos'ta Ankara'da.

BTK ile Twitter yetkililerinin 25 Ağustos'ta yapacakları görüşmede, Twitter'ın Türkiye'de ofis açması, vergilendirme, kişilerin hak ve hürriyetleri kapsamında yaptıkları şikayetlere muhatap bulunabilmesi adına yürütülen çalışmalar ele alınacak.

BTK Başkanı Tayfun Acarer ve beraberindeki heyet ile Twitter'ın Uluslararası Kamu Politikalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Colin Crowell arasındaki ilk görüşme 14 Nisan'da gerçekleşmişti.

Acarer ve beraberindeki heyet, Twitter Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Kamu Politikaları Direktörü Sinead McSweeney başkanlığındaki heyet ile 21 Mayıs'ta İrlanda'nın başkenti Dublin'de ikinci kez bir araya gelmişti. Dublin'deki ikinci görüşmede en somut gelişme, 'Türkçe canlı destek hattının kısa süre içinde devreye gireceğinin' açıklanması olmuştu.

Acarer, Ankara'daki ilk toplantıyla Twitter ile resmi temasın sağlandığını, ikinci toplantıda ise teknik konulara girildiğini belirtmişti.

  • AA
Kaynak: http://www.aljazeera.com.tr/haber/twi...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın