Görüş Bildir

Twitter, Donald Trump'ın Hesabını Kalıcı Olarak Askıya Aldı

Haberler
> Twitter, Donald Trump'ın Hesabını Kalıcı Olarak Askıya Aldı

ABD'de yaşanan kanlı Kongre baskınının yankıları sürüyor. Sosyal medya devi TwitterDonald Trump'ın hesabını kalıcı olarak askıya aldığını açıkladı.

Twitter'ın güvenlik ekibinden yapılan yazılı açıklamada, 'Trump'ın hesabından paylaştığı son mesajları ve bağlamlarını yakından inceledikten ve özellikle bu paylaşımların nasıl tepki aldığına baktıktan sonra, daha çok şiddeti kışkırtma riskinden dolayı, bu hesabı kalıcı olarak askıya aldık.' ifadesi kullanıldı. 

Açıklamada, Twitter'ın, halkın seçilmiş yetkililerin ve dünya liderlerinin sesini duymasına olanak sağladığının altı çizilerek, 'Ancak son yıllarda, liderlerin hesaplarının bizim kurallarımızdan daha üstün olmadığını ve Twitter'ı şiddeti yaymak için kullanamayacaklarını net bir şekilde belirttik. Politikalarımız ve uygulanma şekilleri hakkında şeffaf davranmayı sürdüreceğiz.' bilgisi paylaşıldı.

Öte yandan Twitter, Trump'ın daha etkin olduğu ve "realDonaldTrump" kullanıcı adına sahip hesabı kapatırken, ABD başkanları için açılan resmi "POTUS" kullanıcı adlı hesabın aktif olduğu görüldü.

Öte yandan Twitter, Trump'ın daha etkin olduğu ve "realDonaldTrump" kullanıcı adına sahip hesabı kapatırken, ABD başkanları için açılan resmi "POTUS" kullanıcı adlı hesabın aktif olduğu görüldü.

Trump'tan Twitter'a "bizi susturamayacaksınız" mesajı

Trump'tan Twitter'a "bizi susturamayacaksınız" mesajı

Trump, resmi Twitter hesabının kalıcı olarak askıya alınmasının ardından başkanlık makamının resmi hesabı olan 'POTUS' hesabından yaptığı yazılı açıklamada, 'Uzun zamandır Twitter'ın ifade özgürlüğünü yasaklamakta çok ileri gittiğini söylüyordum ve bugün Twitter çalışanları, beni susturmak adına hesabımı bu platformdan kaldırmak için Demokratlar ve radikal solcularla iş birliği yapmıştır.' ifadesini kullandı. 

Kendisine oy veren 75 milyon kişiye hitaben ise Trump, 'Twitter, özel bir şirket olabilir ancak hükümetin onlara sağladığı yasal koruma olmadan uzun süre hayatta kalmayacaklardır.' değerlendirmesinde bulundu.

"Kendi platformumuzu kurabiliriz"

"Kendi platformumuzu kurabiliriz"

Trump, Twitter'ın hesabını askıya alacağını tahmin ettiğini belirterek, 'Birçok diğer site ile iletişim halindeydik ve yakın zamanda büyük bir duyurumuz olacak. Aynı zamanda yakın gelecekte kendi platformumuzu kurma ihtimallerini de değerlendiriyoruz. Bizi susturamayacaksınız.' mesajını paylaştı.

Twitter'ın, ifade özgürlüğünü sağlamadığını savunan Trump, 'Twitter, dünyadaki en tehlikeli kişilerin özgürce konuştuğu ve aşırı solu yükselten bir platformdur. Bizi izlemeye devam edin.' yorumu yaptı.

Twitter, Trump'ın "POTUS" hesabından yaptığı açıklamayı da sildi

Twitter, Trump'ın "POTUS" hesabından yaptığı açıklamayı da sildi

'realDonaldTrump' kullanıcı isimli hesabı askıya alınan Trump, söz konusu yazılı açıklamayı başkanlık makamının resmi hesabı olan 'POTUS' hesabından paylaştı. 

Ancak paylaşımdan kısa süre sonra Twitter, Trump'ın bu paylaşımını da sildi.

Trump'ın seçim kampanya ekibinin hesabı da askıya alındı

Trump'ın seçim kampanya ekibinin hesabı da askıya alındı

Sosyal medya platformu Twitter, kişisel hesabını kapattığı ABD Başkanı Donald Trump'ın seçim kampanya ekibinin hesabını da askıya aldı. 

Trump'ın 'realDonaldTrump' kullanıcı adlı hesabını, 'şiddete teşvik' gerekçesiyle askıya alan Twitter'dan yeni bir adım daha geldi. 

Twitter, Trump'ın seçim kampanya ekibi tarafından kullanılan ve 2,4 milyon takipçisi olan 'TeamTrump' adlı hesabı da askıya aldı.

Söz konusu adımın, hesaptan Trump'ın Twitter'a tepki gösterdiği açıklamayı paylaşmasının ardından gelmesi dikkati çekti.

Twitter, çarşamba günkü Kongre baskınının ardından Trump'ın hesabını 12 saatliğine askıya almış ve şiddete teşvik eden paylaşımların sürmesi durumunda hesabın kapatılacağını duyurmuştu.

Sosyal medya platformları Facebook ve Instagram da Trump'ın paylaşımları nedeniyle, başkanın her iki platformadaki hesaplarını askıya almıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
44
22
20
4
3
3
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
demet saygılı

Trump: "...bize diz çöktüremeyeceksiniz.... milletimizi bölemeyeceksiniz... bayrağımızı indiremeyeceksiniz... ezanları susturama" pardon burası copy paste ha... Devamını Gör

Alı Rıza Kurt

her şeye özgürlük diyen "solcular" buna ha ha atıyor. hani eşitlik hani demokrasi? her şey işinize geldiği gibi dimi :D dönekler.

Resho

Solcular bunca zamandır bu adamın ne kadar demokrasi düşmanı olduğunu savundu çünkü, tıpkı şu anda diğerleri için de söylediğimiz gibi. Bak unutma gün gelir ... Devamını Gör

''çok şiddeti kışkırtma riskinden dolayı, bu hesabı kalıcı olarak askıya aldık.'' demirtaş kobani bahanesiyle halkı direk hendek savaşlarına çağırdığında ai... Devamını Gör

Yalnız, kendisini hiç sevmesem de bilgi kirliliğini düzeltmek gerekir. Demirtaş sokağa çağırdığında hendek olayları değil Kobani olayları yaşandı. Kobani ola... Devamını Gör