Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türkiye'yi ‘Onur Konuğu’ İlan Eden Yunanistan'dan Türk Turiste %20 İndirim

 > 
362PAYLAŞIM

Aralarında Türkiye'nin de yer aldığı, Yunanistan'a en çok ziyaretçi gönderen dört ülke 'onur konuğu' ilan edildi. Böylelikle bu yıl Yunanistan'ı ziyaret edecek bu dört ülkenin vatandaşlarına, pek çok iş yerinde %20 oranında indirim uygulanacak.

Yunanistan, bu yıldan itibaren yabancı ziyaretçilerin Yunanistan’ı tercih ve güven kıstaslarını göz önüne alarak, "Onur Konuğu Ülke" başlığı altında bir program başlattı. 

Program kapsamında, Türkiye'nin de aralarında olduğu, Yunanistan'a en çok ziyaretçi gönderen dört ülke 'onur konuğu' seçildi.

Bu çerçevede bu yılki turistik dönem içerinde Yunanistan'ı ziyaret edecek Türk turistler, programa katılan ve belirlenen logoyu takan tüm iş yerlerinde etiket fiyatlarının %20'si oranında indirim hakkına sahip olacak.

Yunanistan bu yıl 25 milyon ziyaretçi bekliyor

Şubat ayında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Türkiye'ye gelen turistlerin bir önceki yıla göre %10,3 oranında düştüğü açıklanmıştı.

Yunanistan Turizm Konfederasyonu Başkanı Andreas Andreadis de, 2016 yılı için 25 milyon ziyaretçi beklediklerini, sayıdaki artışın ekonomiye ekstra 897 milyon dolar katkı sağlayacağını ifade etmişti.

Turizm temsilcileri Yunanistan ile rekabet edecek

Turizm gelirlerini artırmak isteyen Yunanistan'da, turizm sektörü milli gelire %18,5 civarında katkı sağlıyor.

Rusya krizi ve Avrupa turizmindeki ciddi düşüş oranları nedeniyle en kötü yılını geçiren Türkiye'deki sektör temsilcileri, geçtiğimiz günlerde Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasını ve bunun bir an önce açıklanmasını talep etmişti.

Bayram Tatili 9 Gün Olacak mı? - onedio.com
Bayram Tatili 9 Gün Olacak mı? - onedio.com

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkartılmasının önümüzdeki günlerde yapılacak Bakanlar Kurulu kararı ile belli olacağını söylemişti.

Sektör temsilcileri, tatilin 9 gün olmasıyla iç turizmin canlanacağını söylüyor ve ayrıca erken açıklanmasını talep ediyor.

Görünen o ki iç turizmi canlandırmayı hedefleyen turizm temsilcileri Yunanistan ile rekabet etmek zorunda kalacak

TÜRSAB, Ajanslar ve Onedio

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir