Türk Filmi Diye Çekilse Herkes Münasip Bir Tarafıyla Gülerdi! Tarihin Gördüğü En Tuhaf İkiz Dramları

-

Dünya üzerinde doğumdan sonra başka aileler tarafından evlat edinilen ve birbirlerinden ayrılmak zorunda kalan pek çok kişi var. Dışardan bakıldığında bu duruma “Ee, ne var bunda?” diyebilirsiniz, ancak bazılarının öyle hikayeleri var ki olayı bambaşka boyutlara taşıyor. Gelin, sıra dışı hikayeleriyle sizi şaşkınlığa uğratacak kardeşlerin hikayelerine bir göz atalım.

1. Jorge ve Carlos Bernal Castro & William ve Wilber Cañas Velasco

Kolombiyalı ikizlerin hikayesi oldukça enteresan. Hastanede farklı bebeklerle karıştırılan ve birbirlerinden ayrılmak zorunda kalan ikizler, 2013 yılına kadar bu olayın iç yüzünü öğrenememişler. Jorge Castro’nun bir arkadaşı, alışveriş yapmak için kasaba gider. Tezgahın arkasında duran kişi onu şaşkına çevirir, çünkü aynı arkadaşı Jose gibi görünmektedir. Adının William Velasco olduğunu öğrendiği bu genç adama arkadaşının fotoğrafını gösterir ve olayın sıradan bir benzerlikten çok daha fazlası olduğu ortaya çıkar.

Ancak işler bununla da kalmaz, giderek daha da ilginç bir hal alır.

Görünen o ki, William’ın Wilbur adında bir erkek kardeşi vardır ve ne hikmetse Wilbur da aynı Jorge’nin erkek kardeşi Carlos’a benzemektedir. Her iki ailenin ikiz çocukları olmuş, çocuklar doğumdan sonra karışmış ve aileler farkında olmadan biri kendilerine biri de diğer aileye ait çocukları büyütmüşlerdir. Gerçekleri öğrenen ikizler bir araya gelir ve bu dörtlü birbirlerini kardeş olarak kabul eder. Castro ve Velasco kardeşler, hikayeleri gerçek anlamda mutlu sonla biten ender örneklerden…

2. James Springer & James Lewis

Ohio'da bir yetimhanede yaşayan ve farklı aileler tarafından dört hafta arayla evlat edinilen tek yumurta ikizlerinin hikayesi yine akıllara durgunluk veren cinsten. Onları evlat edinen aileler, çocuklara James adını verir. Her iki James'in de ilk eşlerinin adı Linda'dır. James kardeşler, boşandıktan sonra tekrar evlenirler ve bu kez ikisinin de eşlerinin adı Betty'dir.

Benzerlikler bununla da sınırlı değildir...

İkizlerden her birinin iki oğlu olur ve çocukların adlarını James Alan ile James Allan koyarlar. Her ikisinin de Toy adlı bir köpeği vardır ve aynı eğitimi alıp şerif olmuşlardır. James kardeşler, 39 yaşındayken tekrar bir araya gelirler ve birbirlerinin o güne kadar ne yaşadıklarına dair en ufak bir fikirleri bile yoktur. İnanılmaz bir olay, değil mi?

3. Daphne Goodship & Barbara Herbert

Finlandiya doğumlu tek yumurta ikizleri Daphne ve Barbara, annelerinin intihar etmesinin ardından yetimhaneye gönderilir ve iki farklı aile tarafından evlat edinirler. Daha küçücük bir bebekken birbirlerinden ayrılmak zorunda kalan ve İngiltere’ye götürülen ikizler, 40’lı yaşlarına kadar bir tek yumurta ikizine sahip olduklarından habersiz şekilde yaşarlar. Benzerlikleri yalnızca fiziksel görünüşleriyle sınırlı değildir, kaderleri de ilginç bir şekilde birbirine benziyordur.

İkisi de aynı yaşta okulu bırakır, aynı yaşta evlenecekleri kişilerle tanışır, aynı aylarda düşük yaparlar.

İkisinin de bir kız iki erkek çocuğu olmuştur, ikisinin de devlette çalıştığı işler aynıdır ve kahve tercihlerine kadar birbirlerine benzerler. Benzerliklerinin en komik olanı ise birbirleriyle tanışmaya geldikleri gün aynı kıyafetleri giymiş olmaları.  Kıkırdayan ikizler olarak nam salan Daphne ve Barbara, espri anlayışları ve aynı anda kahkaha atmaları yüzünden bu isimle anılmaya başlarlar.

4. Adriana Scott & Tamara Rabi

Meksika’da doğan ve onları evlat edinen aileleriyle birlikte New York’a götürülen ikizlerin karşılaşma hikayesi bir dizi senaryosundan farksız. Biri Katolik, diğeri de Yahudi olarak yetiştirilen ikizler, farklı hayat tarzlarına rağmen inanılmaz benzerlikler taşıyorlar. Kaderleri aynı okulda kesişen genç kızlar, uzun bir süre birbirlerini fark etmezler. Ancak okul içerisinde garip olaylar olur...

Tanımadıkları insanlar sanki çok samimi arkadaşlarıymış gibi onlara selam veriyor ve sohbet etmeye başlıyordur.

Bir süre sonra olayın iç yüzü açığa çıkar, okulda kendilerinden bir tane daha vardır! Böylesi bir benzerliğin tesadüf olmadığını düşünüp araştırma yapmaya başlarlar ve gerçekten ikiz olduklarını öğrenirler. Birbirleriyle olan bağlantıları, aynı pizzayı seviyor olmalarından çok daha derindir. İkisi de çocukken aynı rüyaları görüyordur, hem de en ince detaylarına kadar! Ürkütücü, değil mi?

5. Elyse Schein & Paula Bernstein

Bu ikizlerin hikayesi oldukça garip. Çünkü iradeleri dışında bir sosyal deneyin parçası olmak zorunda bırakılmışlar. Farklı ortamlarda yaşayan ve farklı aileler tarafından yetiştirilen tek yumurta ikizlerinin gelişimini gözlemlemek adına yapılan bu deney yüzünden 35 yıl boyunca ayrı kalan Paula ve Elyse, 2004 yılında tekrar birbirlerine kavuşurlar.

Farklı yaşamlarına rağmen temelinde aynı iki insan...

Bir araya gelmelerinin ardından da inanılmaz derecede birbirlerine benzediklerini keşfederler. İkisi de okul gazetesinde editörlük yapmış, sinema bölümünde okumuş, yazar olmuş ve Brooklyn’de yaşamaya başlamışlardır. İkizler, olayın yalnızca benzer zevklere sahip olmakla sınırlı kalmadığını ve temelde aynı kişiliklere sahip olduklarını söylüyorlar. Buna rağmen gözle görülür farklılıklarını da keşfetmişler.

Bonus: Kardeş olduklarından habersiz birbirlerine aşık olup evlenen çift yumurta ikizleri!

Şu ana kadar bahsettiğimiz hikayeler içerisinde en trajik olanı, adları bir sır gibi saklanan İngiliz kökenli çift yumurta ikizlerine ait. Karşılaştıkları ilk andan beri farkında olmadan birbirlerine çekildiklerini hisseden bu ikizler, aşık olup evlenmeye karar verirler ve ne yazık ki kardeş olduklarını ancak haftalar sonra öğrenirler.

Başlarına gelenler basına yansır ancak isimleri açıklanmaz.

Bu olayın üzerine İngiliz parlamentosuna mensup kişilerden bazıları konuyu parlamentoya taşır ve evlat edinilme işlemlerine şeffaflık getirilmesi ve doğum sertifikalarında detaylı genetik bilgilerin de yer alması gerektiği üzerine bir kampanya başlatılır. Bu ikizlerin başlarına gelenler, klasik Yeşilçam senaryolarından farksız. Ne denilebilir ki…

Bu içerik de ilgini çekebilir:

Bilim Adı Altında Türlü İşkencelere Maruz Kalmış, Biri Psikopat Diğeri Duygusal Yapışık İkizlerin Yürek Burkan Hikayesi - onedio.com
Bilim Adı Altında Türlü İşkencelere Maruz Kalmış, Biri Psikopat Diğeri Duygusal Yapışık İkizlerin Yürek Burkan Hikayesi - onedio.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
logicaldoor

Bu örnekler kelebek etkisine sağlam muhalefet olabilir...

ufuk-nalan-yurtlu

benim varmış 25 yaşında öğrendim hiç görüşmedim ve görüşmüyorum. hayatımızda çok benzerliklerde çıktı ama o yaştan sonra ortaya çıkan kardeşi ne yapayım nokta...

birinci-tekil-birey

Açılın ben de anlatcam : Biz ikiziz. Fakat tip ve huy olarak hiç benzemeyiz. Geçmişe gidelim, İzmirde 1970'de bizimkilere en yakını Karataş hastanesi. Orası da yahudi hastanesi. Anama sordum umut dünyası işte. Acaba zengin bir yahudinin bizimkilere karışan çocuğu muyum diye.... Ne yazık ki acı gerçekle karşılaştım. Zira o gün 5 bebek doğmuş. 3 tanesi kız bebek olduğu için haliyle karışma ihtimali %0 . Velhasıl zengin bir yahudinin bizimkilere karışan çocuğu değilmişim ne yazık ki :D (Not: Zaten fakir yahudi yoktur)

fchinaski

Benim de var midir acaba

duygusal_panda

Evlendikten sonra kardeş olduklarını öğrenen ikizler sonra ne yaptılar acaba

Görüş Bildir