Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen 10 Yeri

 > -

Bavullarınızı hazırlayın!

MasterCard, tüm dünyada 132 kenti kapsayan, geleneksel hale getirdiği "Hedef Şehirler Endeksi" raporunu yayımladı. "Hedef Şehirler Endeksi 2014", bu yıl içinde dünyanın en gözde turizm kentlerine yapılan seyahatleri, ziyaretçi sayılarını ve turizm gelirlerindeki potansiyeli karşılaştırmalı olarak ele alıyor. "Hedef Şehirler Endeksi 2014"e göre İstanbul, tüm dünyada en hızlı büyüyen turizm şehirleri arasında dikkat çekiyor. Bu yıl Avrupa'da Londra ve Paris'ten sonra en çok ziyaretçiyi çekeceği hesaplanan İstanbul, Avrupa'da üçüncü, tüm dünyada yedinci büyük seyahat şehri oldu.

1. Londra (18.69 milyon)

Londra araştırmada beklenen seyahat sayısının yüzde 8 artması sayesinde bir yıldır bulunduğu ikincilik konumundan birinciliğe yükseldi.

Londra'ya bu sene 18,7 milyon turistin gideceği ve bu turistlerin 19,3 milyar dolarlık harcama yapacağı tahmin ediliyor.

2. Bangkok (16.42 milyon)

Uluslararası Turistik Şehirler Endeksi'ne göre, bu yıl beklenen turist sayısının yüzde 11 azalmasına rağmen Bangkok hala Asya-Pasifik bölgesinin en çok turist çeken şehri. Yapılan araştırmada Bangkok'a bu yıl yalnızca 16,4 milyon turistin gitmesi bekleniyor.

3. Paris (15.57 milyon)

Paris ise en çok turist çeken şehirler listesinde üçüncü sırada bulunuyor. Ama araştırmada turistlerin en çok ziyaret edeceği şehirlerin çoğunluğunun Asya’da bulunduğu görülüyor. Listedeki ilk 10 şehirden beşi Asya-Pasifik Bölgesi’nde yer alıyor.

4. Singapur (12.47 milyon)

Asya şehirlerinden Singapur, listenin dördüncü sırasında yer alıyor. Singapur'un gelecek olan turist sayısının geçen seneye kıyasla yüzde 3,1 büyümesi ve 12,5 milyon kişiye ulaşması bekleniyor.

5. Dubai (11.95 milyon)

Beşinci sıradaki Dubai'nin bu yıl yüzde 7,5 daha fazla turist çekerek 12 milyon kişi ağırlaması bekleniyor.

6. New York (11.81 milyon)

Amerika Birleşik Devletlerinin en kalabalık şehri ve dünyanın en kalabalık metropolitan alanlarından New York, yapılan araştırmada 6. sırada yer alıyor. Bu sene metropolitana gelmesi beklenen turist sayısının 11,81'e ulaşması bekleniyor.

7. İstanbul ( 11.60 milyon)

"Hedef Şehirler Endeksi 2014"e göre  İstanbul  , tüm dünyada en hızlı büyüyen turizm şehirleri arasında dikkat çekiyor. Bu yıl Avrupa'da Londra ve Paris'ten sonra en çok ziyaretçiyi çekeceği hesaplanan İstanbul, Avrupa'da üçüncü, tüm dünyada yedinci büyük seyahat şehri oldu.

8. Kuala Lumpur (10.81 milyon)

2014 yılında Kuala Lumpur'u ziyaret eden turist sayısının yüzde 13'ten daha fazla artış gösterip 10,8 milyondan fazla insan ağırlaması bekleniyor.

Endekste Ayrıca Kuala Lumpur'un, ilk on şehir içindeki ziyaretçi sayısının en hızlı arttığı ikinci şehir olduğu belirtiliyor.

9. Hong Kong (8.81 milyon)

Asya'nın en büyük serbest pazarı ve limanı, en işlek ticaret, endüstri ve turizm bölgesi olan Hong Kong'a bu sene 8. 81 turistin gelmesi bekleniyor.

10. Seul (8.63)

Dünyanın en kalabalık şehirlerinden biri olan Seul, araştırmada ilk 10'da yer aldı. Araştırmaya göre Seul'a bu sene 8.63 turistin gelmesi bekleniyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
captainjackiee

Listede İstanbul'u görmek gurur verici.

Başlıklar

DubaiHong Kongİstanbul
Görüş Bildir