Görüş Bildir

Turgay Oğur: 'Maymun Gibi Gezdirseler Şikayet Etme Hakkım Yok'

Haberler
> Turgay Oğur: 'Maymun Gibi Gezdirseler Şikayet Etme Hakkım Yok'

Cuma günü Başbakan Davutoğlu'nu eleştiren tweet attığı için gözaltına alınmak istendiğini iddia eden Genç Siviller'in kurucusu akademisyen Turgay Oğur, kendisine yönelik yapılan eleştiriler için 'Bu iktidarı öyle böyle destekledim. Maymun gibi kafese kapatıp gezdirseler şikayet etme hakkım yok' dedi. Başbakanlık ise bugün konuyla ilgili açıklama yaptı.

Davutoğlu’nun otomatik tüfekli korumalarla Cuma namazına gelmesini eleştirdiği için gözaltına alınmak istenen Turgay Oğur, sosyal medyada gün boyunca “Sen zamanında iktidarı desteklememiş miydin?” eleştirilerine maruz kaldı.

Oğur, bu eleştiriler üzerine aşağıdaki tweeti attı:

NE OLMUŞTU?

Genç Siviller’in kurucusu, Yıldıray Oğur’un ağabeyi Turgay Oğur, Cuma namazı sırasında 'Tıka basa dolu camiye iki ağır makineli tüfekle giren başbakan' şeklinde attığı tweet nedeniyle gözaltına alınmak istendi. Başbakan'la ilgili paylaştığı bir tweet nedeniyle gözaltına alınmak istendiğini ileri süren Turgay Oğur, kendisinin tepkisi ve cemaatin toplanması nedeniyle polislerin kendini bırakmak zorunda kaldığını söyledi.

Turgay Oğur, Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanlığı döneminde Eylül 2007 tarihinde Çankaya Köşkü’nde ağırladığı Genç Siviller heyetinde yer almış ve ayakkabıları nedeniyle kamuoyunun gündemine oturmuştu. Köşk'teki resepsiyonda takım elbisenin altına siyah Converse marka spor ayakkabı giyen Oğur, 'Protokol içeri böyle giremezsiniz deyince salona kısa bir tartışmanın ardından alındım' demişti.

Turgay Oğur, attığı tweetler nedeniyle gözaltına alınmak istendiğini duyurmasıyla bir kez daha gündeme geldi.

İşte Oğur’un attığı o tweetler:

Başbakanlık'tan açıklama

Başbakanlık'tan açıklama

Konuyla ilgili açıklama yapan başbakanlık yetkilileri, gözaltına alma olayının yaşanmadığını belirtti.

Başbakanlık yetkilileri, iddia sahibi şahsın camiden ayrılırken güvenlik görevlileriyle tartışması sonucu kimlik tespitinin yapılmak istendiğini, tartışmanın devam etmesi üzerine olayın farkına varan Başbakan Basın Başmüşaviri Osman Sert'in devreye girmesi ile anılan şahsın olay yerinden uzaklaştığını kaydetti. 

Cemaatin toplanması gibi bir olayın hiçbir şekilde gerçekleşmediğini, söz konusu şahsın iddia ettiği gibi kapıdan çıkarken işaret edilmesinin de söz konusu olmadığını vurgulayan Başbakanlık yetkilileri, 'bu asılsız ithamların sadece gündem olabilmek için başka kişileri hedef gösterme çabası olduğunu' bildirdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
kürşat bozkurt

Bu zat zamanında bunlarıda yazmıstı. “AKP kazanıyor buralardan gitmek lazım diyen arkadaşlar. Gittiğiniz yerden ara ara kart atın. Unutturmayın kendinizi. ... Devamını Gör

can

İşte çoğunun düşüncesi böyle. "Eskiden başörtülüler okula falan alınmıyordu. Şimdi bunlar gelse evimizden bile çıkamayız." Akp'deki bu çürümeyi ve yozlaşmayı... Devamını Gör

murat

Şikayet etmeye hakkın da olmaması gerekir, ne de olsa elleriniz de büyüdü.

bootstrap will

Gözaltına alınmaya kalktım ? kendini mi gözaltı na aldırıyormuş ? La oğlum seni gözaltına almak isteseler öyle bi alırlardı ki ruhumuz duymazdı. Reklam kokan... Devamını Gör