Tüm Yiyeceklerin Kalorisini Hesaplayabilen Akıllı Telefon Aksesuarı

 > 
6PAYLAŞIM

Akıllı telefonların uygulama mağazasında birçok sağlık uygulaması bulunuyor. Bu uygulamaların bir kısmı besin takibi yapmayı kolaylaştırmak amacıyla barkod okuyucu özelliğiyle geliyor. Gıdaların üzerindeki barkodlar okutulduğunda birçok bilgi görüntülenebiliyor. Geliştirilen yeni akıllı telefon aksesuarı ise barkod gerekmeden her yiyecekle ilgili bilgi sahibi olabilmeyi sağlıyor.

Hazır satılan yiyeceklerin kalori değerleri kolaylıkla öğrenilebiliyor ancak evde yapılan veya restoranda önünüze gelen yemekle ilgili detaylara ulaşmak mümkün olmuyor. NutriRay3D adı verilen bu aksesuar, akıllı telefonun yan tarafına takılıyor ve sonrasında yardımcı uygulama açılıyor. Lazer yardımıyla yemeğin 3D görüntüsünü çıkarabilen aksesuar, yemeğin kaç kalori olduğu gibi önemli birçok bilgiyi uygulama aracılığıyla kullanıcıya aktarıyor.

Her telefonda kullanılabilen aksesuarın ilk olarak araştırmacılar için geliştirildiği ancak sonrasında daha geniş kitlelere yayılması için çalışmaların başladığı belirtiliyor. Indiegogo’da 50 bin dolar destek bekleyen proje kapsamında söz konusu aksesuara sahip olabilmek için en az 199 dolar ödemek gerekiyor. Proje başarılı bir şekilde sonuçlandığı takdirde cihazın bu yılın eylül ayında kullanıcılarla buluşacağı ifade ediliyor.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir