Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tüm Dünyada İkinci Plana Atılan Konuşma Bozuklukları Hakkında Kısa Film: İki Elin Arasında

-

Türkiye'de 1 Milyon insanın kekemelik ve konuşma bozukluğu yaşadığını biliyor musunuz? Dünyada ise milyonlarca insan daha bu sorunla yaşıyor. Engellilik gruplarının arasında da geri planda bırakılan ve farkındalık konusunda eksik kaldığımız bu konu hakkında genç yönetmen Osman Yazıcı, kendi hayatını anlatan bir film çekti!

2016’da çektiği İt (Prooch) adlı kısa filmiyle ulusal ve uluslararası pek çok festivale katılan ve yurda ödüllerle dönen Yazıcı yeni filminin ortaya çıkış öyküsü aslında kendi hayat öyküsünden deneyimlerine dayanıyor

İt filminde Suriyeli mülteci ve insan kaçakçılığının beklenmedik bir yüzüne değinen Osman Yazıcı yeni filminde kendi hayat öyküsünü, konuşma bozukluğu sorununa değinerek ele alıyor.

Henüz 4 yaşındayken kendisine ‘sonradan konuşma bozukluğu’ teşhisi konan Yazıcı’nın ailesiyle beraber sosyal ortamında da yaşadığı deneyim, zorluklar, mücadele ve kendini kanıtlama isteği İki Elin Arasında filminin ana eksenini oluşturuyor.

“Kendi içinde sıkışmış kalmış ve kaçacak hiçbir yeri olmayan, kendisini topluma ispat etmeye çalışan bir çocuğun öyküsü İki Elin Arasında....

"Filmin ana hikâyesini her ne kadar konuşma bozukluğu olan bir çocuk üstüne kursam da, hikâyenin diğer tarafında doğru ve yanlış, ahlâk ve ahlâksızlık, kötülük ve erdem üzerine de sorgulayıcı olacağını düşünüyorum..."

"İki Elin Arasında, nitelikleri belli bir biçime oturtulmuş, ötekileştirilen, dışlanan, idealizm ve başarı odağının ortasında sıkışmış kalmış, küçük insanların ne kadar ince detaylarda başarılı olabileceğinin öyküsü.”

Osman Yazıcı ve ekibi İki Elin Arasında filminin prodüksiyonunu tamamlaması için sizlerin de desteğine ihtiyacı var!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

2016
Görüş Bildir