Görüş Bildir
Haberler
Tüketici Dernekleri Konfederasyonu Başkanı: 'Zamlı Aldığınız Ürünü İade Edin'

Tüketici Dernekleri Konfederasyonu Başkanı: 'Zamlı Aldığınız Ürünü İade Edin'

Batuhan
27.12.2021 - 08:15

Tüketici Dernekleri Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu, “Fiyatlar daha da artacak” beklentisiyle vatandaşın evine gıda ürünü stokladığını belirterek “Bu ürünlerin bir çoğu pahalı fiyatlardan alındı. Kanunen 14 gün iade etme hakkı var' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Döviz kurlarının ateşi düşünce gözler market fiyatlarına çevrilmişti. Her kesimden 'indirim' beklentisi yükseldi.

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, zamlarda dövizin “bahane” edildiğini belirterek “Vatandaşın tek beklentisi marketlerdeki indirim iken, peçeteden suya, zeytinden peynire hemen hemen tüm ürünlere tekrar yüzde 15-25 arasında yeni zam yapılıyor” uyarısında bulunmuştu. Sektör temsilcileri hissedilir indirimlerin zamanla raflara yansıyacağını belirtirken, tüketiciye de önemli bir uyarı geldi.

"Ürün ambalajından çıkmadıysa marketler iade alabilir"

"Ürün ambalajından çıkmadıysa marketler iade alabilir"

Türkiye Gazetesi'nin aktardığına göre, Tüketici Dernekleri Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu “Fiyatlar daha da artacak” beklentisiyle vatandaşın evine gıda ürünü stokladığını belirterek “Bu ürünlerin bir çoğu pahalı fiyatlardan alındı. Kanunen 14 gün iade etme hakkı var. Eğer indirimler başlayacaksa -ki birçok kalemlerde görülebilir bu- vatandaş, alışveriş fişini ibraz ederek pahalıya aldığı ürünleri iade edebilir. E-ticaret’te şartsız iade hakkı var. Fiziki yapılan gıda alışverişlerinde ise, ürün ambalajından çıkmadıysa marketler iade alabilir. Böylece vatandaş, o ürün ucuzlayınca daha uyguna tekrar alabilir” diye konuştu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
2
2
1
1
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Vedat Kaplan

süper öneri yürübe bu öneriyle uzaya çıkarız

Maverick

Biz nabalım 30$ aldık Tl karşılığı ile ödedik ürünü 30$*1,45=435 tl + KDV 470tl Müşteriye sattık 550TL + KDV Şimdi alışımız 389 TL satışımız 450TL Aradaki 1... Devamını Gör